banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Bomberos

  Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

  Hasičská groteska.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Požár v Újezdci pohltil střechu rodinného domu, shořely i solární panely

 Autor: HZS

    Autor: HZS

ÚJEZDEC - Ještě dnes před polednem vyjížděli hasiči k požáru v Újezdci na Jindřichohradecku. Hořela tu střecha rodinného domu. Na místo se sjely profesionální posádky ze Soběslavi a dobrovolné jednotky z Kardašovy Řečice a Veselí nad Lužnicí.

Ohně si všiml soused, který událost nahlásil hasičskému sboru i majiteli nemovitosti. Tomu se podařilo zachránit ze stodoly čtyřkolku, než se požár rozšířil dál. „Další záchrana majetku nebyla možná, protože požár se střechou rychle šířil a dolů padaly hořící kusy střešní krytiny. Požár zasáhnul střechu rodinného domu postaveného do tvaru písmene „L“ s tím, že v době příjezdu hasičů hořela střecha nad hospodářskou částí. Požár dále ničil i čelní průjezd, přilehlou garáž a letní kuchyň," popsala mluvčí hasičů Vendula Matějů. Nikdo se naštěstí nezranil. Likvidace požáru trvala přibližně hodinu.

Oheň způsobil škody za 1,5 milionu, zejména se na škodách podílely zničené solární panely na střeše. Hasičům se podařilo uchránit majetek za 4 miliony. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • pojišťovací podvod? 

  Reagovat

   

  Velmi divný požár. Velmi divné ohnisko...

  Vloženo 2.3.2016 19:36:58

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace