Pozor! V Budějovické ulici v Táboře lze parkovat přes den jen čtvrt hodiny - Jižní Čechy Teď!
18. 5. 2026 7:40
3

Pozor! V Budějovické ulici v Táboře lze parkovat přes den jen čtvrt hodiny

TÁBOR – V Budějovické ulici v Táboře se objevily cedule s upozorněním na dopravní změnu. Auta tu nemohou stát celý den, a to ani vozy obyvatel bydlících v přilehlých domech.





Od 8 do 18 hodin je zde stanovena doba na patnáctiminutové zastavení, kterou mohou řidiči využít pro nákupy v okolních provozovnách a obyvatelé k dopravní obsluze jako je vysazení dětí nebo odnos nákupu. Naopak v době od 18 hodin do osmi ráno lze využívat parkovací místa neomezeně, což má posloužit zejména bydlícím pro noční parkování.

Čtyři parkovací místa na Křižíkově náměstí před vjezdem do Budějovické mají umožněno od 8 do 18 hodin stání po dobu jedné hodiny. I zde pak čas od 18 do 8 hodin lze využít k dlouhodobému stání.

„Rezidentní karty jako obyvatelé Nového Města dostat nemůžeme, protože je Budějovická krajskou komunikací. Teprve po dokončení obchvatu Tesco – Slapy se krajská komunikace přenese na tento obchvat, město si od kraje Budějovickou ulici převezme a může ji zařadit do svého režimu. To je ale ještě vzdálená budoucnost,“ říká obyvatel jednoho z bytových domů v Budějovické ulici David Peltán. Právě on na tíživou situaci obyvatel Budějovické ulice vedení města opakovaně upozorňoval.

Nově nastavený systém parkování považuje za zlepšení. Ne všichni už ho ale podle něj zaznamenali. „Jeden soused tu roznáší na auta lístečky s upozorněním, že se tu přes den dlouhodobě už stát nesmí. A už jsem viděl i upozornění od městské policie,“ říká Peltán. „Přes den se místo na zastavení najde, v noci je to horší, protože si sem různé firmy odstavují dodávky. Pomohlo by, kdyby město zkrátilo dobu placeného stání na třídě 9. května jen do 17 hodin. Stejně tam většina obchodů v pět zavírá. Teď je tam bezplatné parkování od 18 hodin do osmi ráno. Kdyby bezplatná doba začala už v pět, pak by si tam odstavili na noc auta i někteří lidé, kteří hledají místo u nás na Budějovické,“ odhaduje David Peltán.

Libuše Kolářová
Libuše Kolářová

Diskuse k článku

3
Pro přidávání komentářů je nutné se přihlásit / registrovat.
Ivan Černý 18. 5. 2026 8:43
A je tam k tomu někde i dopravní značka? Nebo jen tento poster s něčím přáním?
Odpovědět
PhDr. Libuše Kolářová
18. 5. 2026 10:12
Ivan Černý
Libuše Kolářová, Týdeník Táborsko Ano, jsou tam i příslušné dopravní značky. Tato cedule je upozornění navíc.
Odpovědět
libor@jiranek.cz 18. 5. 2026 16:43
Nevím, kdo toto už 4(!) místo pro zásobování na 200m(!) vymyslel, ale za mě je to nesmysl. U tohoto místa stejně žádný obchod není, o kousek výše (asi o 200m) je podobně omezených dalších asi 5 parkovacích míst. Takže jsme se dostali do situace, kdy jsme jako obyvatelé Budějovické ulice omezeni nejdříve parkovacím systémem Nové město, kdy nám bylo zakázáno parkovat ve vedlejších ulicích, pak rekonstrukcí Budějovické a přibývají další omezení a uzavírky. Stav se pro rezidenty soustavně zhoršuje.
Odpovědět