Prachatice mají nejpřívětivější úřad v Jihočeském kraji. Druhý je Tábor, třetí Vimperk - Jižní Čechy Teď!
před 1 hodinou

Prachatice mají nejpřívětivější úřad v Jihočeském kraji. Druhý je Tábor, třetí Vimperk

Prachatice mají nejpřívětivější úřad v Jihočeském kraji. Druhý je Tábor, třetí Vimperk
Prachatice mají nejpřívětivější úřad v Jihočeském kraji. Druhý je Tábor, třetí Vimperk
Prachatice mají nejpřívětivější úřad v Jihočeském kraji. Druhý je Tábor, třetí Vimperk
Zobrazit galerii (5)
Prachatice mají nejpřívětivější úřad v Jihočeském kraji. Druhý je Tábor, třetí Vimperk

PRACAHTICKO/ TÁBOR – Město Prachatice již podruhé získalo první místo v Jihočeském kraji v soutěži Ministerstva vnitra Přívětivý úřad 2026. Na druhém místě skončil táborský úřad, na třetím vimperský. Slavnostní vyhlášení výsledků se konalo ve čtvrtek 11. června tradičně v reprezentativních prostorách Zrcadlové kaple Klementina v Praze.


„​Letos odborná komise hodnotila více než 80 kritérií, která se zaměřují například na dostupnost služeb, komunikaci s veřejností, digitalizaci, vstřícnost úřadu nebo podporu zaměstnanců. Prachatice obstály ve všech sledovaných oblastech a předstihly města Tábor a Vimperk. Velmi si vážíme také toho, že jsme se stejně jako v minulém roce stali inspirací pro ostatní samosprávy a naše projekty byly zařazeny do publikace Příklady dobré praxe,“ uvedla Jana Hulešová z prachatického odboru kanceláře starosty.

Vítězi pogratuloval i stříbrný Tábor. „​Gratulujeme kolegům do Prachatic k prvnímu místu,“ vzkázalo město prostřednictvím Facebooku a poděkovalo ​svým zaměstnancům i klientům úřadu za podněty k zlepšení. ​Současně slíbilo, že neusne na vavřínech. „​Víme, že máme co zlepšovat a že se najdou rezervy, na kterých musíme zapracovat. Ocenění bereme jako závazek do budoucna.“

Bronzový Vimperk nejvýraznějšího pokroku ve zlepšování služeb pro občany dosáhl aktuálně v procesu digitalizace. „Od 1. ledna jsme spustili vlastní Portál občana, kde si občané mohou vyřídit místní poplatky nebo nájemné v městských bytech. Dále jsme zdvojnásobili počet digitálních agend uvnitř úřadu,“ uvedl tajemník Městského úřadu Vimperk Jan Tůma.

Do soutěže se zapojilo celkem 104 úřadů. Absolutním vítězem v kategorii Česká republika staly již podruhé Říčany, následoval Prostějov a na třetím místě skončil Pelhřimov. Oceněné úřady si z rukou organizátorů převzaly diplomy, tradiční samolepky a tašky s dárkovými předměty. Tři nejlepší úřady v celorepublikovém hodnocení navíc získaly originální skleněnou trofej a roční předplatné časopisu Veřejná správa.

 

Monika Prokýšková
Monika Prokýšková

Diskuse k článku

Pro přidávání komentářů je nutné se přihlásit / registrovat.