Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Masopustní průvod masek

    neděle 16.2 13:00 - centrum města, Jindřichův Hradec

  • Kamarádi z televize III.

    neděle 16.2 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

    promítání pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Baráčnická tradice ožije na výročí vzniku republiky

PRACHATICE - Více než 135 let existuje baráčnická tradice. Prachatická baráčnická obec chystá na výročí vzniku samostatného Československa výstavu fotografií, krojů a staročeských tradic. Patnáct tisíc korun, potřebných k uspořádání výstavy, se podařilo získat ve veřejné sbírce Plníme přání seniorům.

 

Baráčnická tradice existuje již více než 135 let. TSpojuje lidi ve snaze o to udržovat staročeské zvyky a tradice a uchovávat původní kroje Čech, Moravy a Slovenska. V Prachaticích Baráčníci chystají na výročí vzniku samostatného Československa výstavu fotografií, krojů a staročeských tradic i s doprovodným programem: sborovým zpěvem jihočeských tetiček a ochutnávkou pravých prachatických hnětenek. Patnáct tisíc korun, potřebných k uspořádání výstavy, se podařilo získat ve veřejné sbírce Plníme přání seniorům. Díky štědrým dárcům a společnosti Sodexo Benefity, která zdvojnásobila každý jednotlivý příspěvek, se přání obce Baráčníků Vitoraz Prachatice stane skutečností. Tetičky a sousedé, jak se členové obce Baráčníků navzájem titulují, tak mohou předat staročeské zvyky a historii svého spolku dál.

Projekt společnosti Sodexo Plníme přání seniorům letos v 5. ročníku sbírky podpořil celkem 31 přání v hodnotě 772 a půl tisíce korun. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace