Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Blog: Prostitutka učitelkou?

Na portálu Centrum.cz se v pondělí objevil komentář Ondřeje Chlupáčka s názvem Na vysoké škole jako milenky boháčů? Proč ne, nic na tom není. Ale co studenti? Zprvu jsem si myslela, že článek zůstal na stránce zapomenutý viset od Apríla nebo že jde o nějaký provokativní hoax, pak jsem si opatrně ověřovala, jestli vůbec takový novinář existuje. Existuje, odpověděl mi na mail, že to myslí zcela vážně, když pobouřenou reakci Svobodné univerzity v Bruselu na veřejnou reklamu seznamky, nabízející seznámení studentek s bohatým sexuchtivým "daddym" komentuje: "Škole přijde skandální, že by si studentky měly vydělat řekněme oboustranně výhodnou výměnou statků. Mně asi přijde skandálnější, že existují země, ve kterých se člověk musí zadlužit na několik let dopředu jenom proto, že chce mít vysokoškolské vzdělání."

 

Komentář pak pokračuje (lze si ho pod výše uvedeným názvem vyhledat) a kulminuje názorem autora, že na sexu, kterým si studentky vydělají na studium, nic není. Zmíněná univerzita se chová pokrytecky a omezuje právo studentek rozhodnout se, jakým způsobem si chtějí vydělávat. Přitom roční náklady vysokoškolského studenta jsou přes 11 500 Eur. Autor připojuje myšlenku: "Jediné, co mi na seznamce Rich Meet Beautiful není sympatické, je skutečnost, že cílí pouze na dívky. To není fér! Naopak na seznamce Sugar Daters je možné se registrovat i jako Toy Boy, který hledá Sugar Mamma. Čili mladý muž bude chtít poznat starší zámožnou ženu, a naopak."

Jistě, za genderovou vyváženost je třeba vstoupit do boje! (Podotýkám - ironie. Tak jako se dnes často do závorky v článcích dává - smích, aby jako čtenář pochopil...)

Včera večer bylo pod komentářem Ondřeje Chlupáčka na 150 diskusních příspěvků. Od lidí, kteří postoj autora vnímají jako úpadek posledních zbytků morálky v současné společnosti, až po lidi, kteří jeho názor sdílejí a nikomu podle nich nic není po tom, jak studentky používají své tělo. Zaznívá i názor, že pokrytecká je univerzita - protože tělo za složenou vysokoškolskou zkoušku se vyměňovalo odjakživa a to prý akademikům nevadilo.

Samozřejmě, že je soukromou věcí studentek, jestli své tělo používají jako výrobní nástroj k získání hmotných statků. A pokud se mám smířit s tím, že to bude v soudobé společnosti normou, jsem také pro, abychom věci nazývaly pravými jmény. Na co se mám tedy psychicky připravit?

Že moje vnoučata bude učit slečna, která si na vysoké škole přivydělávala jako prostitutka? Jakou jim bude vštěpovat v občanské nauce morálku? Nebo je to všechno jenom jako? Nějaké teze se ve škole učíme a něco zcela jiného platí pro život? Nebude paní učitelka pokračovat ve "výdělečném programu" i na škole a zlepšovat známky dětem, jejichž tatínek za to může zaplatit? A abych se netrefovala jen do kantorů - co třeba lékařka - prostitutka? Na vysoké škole morálku vyměnila za peníze a v praxi bude beze zbytku fungovat podle Hippokratovy přísahy? Co právníci a budoucí soudci, odolají později pokušení zlepšit si svůj životní standard? V dalších profesích nechci pokračovat.

A je tu ještě za bé. Sponzoři vysokoškolského studia krásných dívek nejspíš mají doma manželky. Co si o tom studentky coby elita společnosti myslí? Že mají ty staré báby dost a mají se s nimi rozdělit? A co až budou samy jednou v roli staré vdané báby? Pravda, mohou si do té doby s "daddym" zajistit dostatečné zásoby, aby se pak mohly bavit a vrátit svému dědkovi nevěru tím, že si zaplatí nějakého "toy boye" - chlapce na hraní. Přežil se definitivně institut manželství nebo korektního partnerství? Přežila se mravnost a slušnost?

Doma jsme se na toto téma pohádali. Můj partner souhlasí s Ondřejem Chlupáčkem. Prý to tak bylo vždycky, po staletí, od Madame Pompadour, a jen jsme před tím pokrytecky zavírali oči. Já si ale nemyslím, že by vysokoškolská prostituce byla běžná odjakživa. Zamlada jsem jednu takovou slečnu znala. Přilepšovala si tím, že s komunistickými papaláši létala na víkendy do Tater. Jenže tenkrát se všichni kolem na ni dívali skrz prsty. Ano, pak se zaměstnala ve veřejnoprávním médiu a z něj hlásala národu moudra.

Nějak se mi čím dál častěji vkrádá na mysl, jak jsem šťastná, že už jsem dost stará. A že jsem prožila většinu života v době, kdy se k těmto intimním záležitostem mezi lidskými bytostmi nepřistupovalo stylem "no a co má bejt, prachy nesmrdí." Mám ale strach o svá vnoučata a děti jejich dětí. Jak tu budou žít?

Zákony jsou soubor mravních pravidel shrnutý do společensky závazné podoby. Máme očekávat, že se i zákonné normy v této oblasti rozmělní? Proč vlastně trestat pedofily? Třeba budou za pár let shánět reklamou na autobusech své "bejby" a děti si budou přivydělávat na svůj sport nebo na nový mobil. A rodiče budou mít radost, jak jsou děti ekonomicky zdatné. Nelíbí se vám taková představa? Mně taky ne. Hlavně proto, že i sex s dětmi už tu jednou běžný byl. Ve starém Římě, který se nakonec morálně rozložil a "barbaři" ho přejeli jako bábovku na pískovišti. Podobnost čistě náhodná?

Diskuse k článku - 31 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Jen pro upřesnění, článek pana Chlupáčka je o placené vysoké škole v Belgii která inzerenta zažalovala. České učitelky do toho zatáhla paní Kolářová. Přitom by název článku mohl klidně znít "Blog: Prostitutka redaktorkou? " nebo "Blog: Prostitutka Hejtmankou? "
  Proč zase učitelky?

  Vloženo 11.4.2019 12:15:08

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   No pochopitelně. EU náš vzor.

   Vloženo 11.4.2019 12:53:43

  • Venca 

   Reagovat

    

   To by klidně mohlo tak znít to je pravda. Ale článek je o divném postoji českého novináře Chlupáčka, kterýmu nepřipadá divné to, co univerzita zažalovala. U učitelek by mi to taky ale přišlo nejabsurdnější, protože ty mají v rukou naše děti.

   Vloženo 11.4.2019 21:41:08

 • Jana 

  Reagovat

   

  Jsem učitelka a mohu Vás ubezpečit, že v současné sborovně žádné takové dobrodružky nemáme. A doufám, že mezi nás nepřibydou. Předpokládám, že ne, protože učitelský plat by je určitě neuspokojil, pokud si už na škole zvykly na luxus od milenců.

  Vloženo 11.4.2019 11:42:45

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   což se automaticky nerovná lepší morální kredit

   Vloženo 11.4.2019 11:45:16

 • Dan 

  Reagovat

   

  Co chcete? Tržní hospodářství.

  Vloženo 10.4.2019 21:30:35

 • Blanka 

  Reagovat

   

  Já musím říct, že jsem měla v minulé době učitele, kterých si dodnes vážím. Pro nikoho z nich by určitě nepřipadalo v úvahu něco takového co se tady v článku popisuje.

  Vloženo 10.4.2019 21:08:08

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Jste si jistá? Já našel 3 z mých oblíbených učitelů v Cibulkových seznamech.

   Vloženo 11.4.2019 07:43:56

   • jan 

    Reagovat

     

    Já své oblíbené učitele nikde nelustroval. Vážím si jich za jejich postoje, za to, že umí učit a připravují mladé lidi pro další studium a zaměstnání.

    Vloženo 12.4.2019 06:04:04

 •  

  Reagovat

   

  Tak nám souška učitelka s otázkou " Víš , kdo to byl Lenin, a kdy byla založena Komunistická strana"? servávala křížky z krku. To je nejvíce pro Helenu níže.

  Vloženo 10.4.2019 16:52:09

« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace