Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Unicorn Group

  pátek 17.1 20:00 - Blatná, Na Vinici

  Koncert.

 • Novoroční koncert

  pátek 17.1 19:00 - Tábor, Střelnice

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Hejtman vysvětloval, jak přišel k rekreačnímu domu na Lipně

Vlevo předseda představenstva Jihočeských nemocnic Martin Bláha, vpravo hejtman Jiří Zimola na dnešní tiskové konferenci. , Autor: Libuše Kolářová

Vlevo předseda představenstva Jihočeských nemocnic Martin Bláha, vpravo hejtman Jiří Zimola na dnešní tiskové konferenci.     Autor: Libuše Kolářová

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Dnešní tiskové konference k závěrům rady kraje využil hejtman Jiří Zimola k vystoupení na téma jeho rekreačního domu na Slupečné u Lipenské přehrady. O stavbě, kterou zaštiťuje předseda představenstva společnosti Jihočeské nemocnice Martin Bláha, informoval v pátečním vydání deník Blesk. Hejtman vyslovil podezření, že šlo o jeho záměrnou skandalizaci těsně před stranickým sjezdem sociální demokracie v Brně.

 

Na dnešní tiskové konferenci byl novinářům k dispozici investor akce Martin Bláha. Řekl, že ho lidsky uráží, aby se veřejně zpovídal z toho, co si kde za své soukromé peníze staví, ale je připraven odpovídat na otázky, aby se vysvětlila stavba domků hejtmana Jiřího Zimoly a hejtmanova náměstka Jaromíra Slívy.

Bláha řekl, že si zakoupil za 2,3 milionu korun pozemek v lokalitě Slupečné a zjistil, že se na něj vejdou až čtyři rekreační domky typové zástavby, kterou kolem mají holandští majitelé. Usoudil, že by mohl umožnit stavbu rekreačních domků i dalším zájemcům a s ními se tak podělit o náklady na přivedení sítí. Na pozemku je prostor pro čtyři domky.

"Oslovil jsem Jiřího Zimolu a Jaromíra Slívu, protože je znám a mám k nim důvěru. Na přelomu roků 2014 a 2015 jsem dostal stavební povolení. Uzavřeli jsme s oběma smlouvu o smlouvě budoucí, že složí zálohu na budování sítí. Smlouva tedy existuje už dva roky a obsahuje ustanovení, že do 90 dnů od kolaudace dojde k převodu na oba pány. V květnu 2015 jsem od obou dostal zálohy dva miliony korun a začalo se stavět. Nakonec se stavba o víc než rok protáhla, je tam sedm holandských sousedů, jim se tři čtvrtě roku doručovalo. Dokončeno tak bude letos a dojde k doplacení kupní ceny a převodu," sdělil Martin Bláha.

Jelikož si oba stavebníci už řešili různé vybavení interiéru, dům náměstka Jaromíra Slívy bude stát 4,463 milionu a hejtmana Zimoly 4,666 milionu. Oba politici uvedli, že zálohu uhradili ze svých úspor, ale na doplatek už si budou brát hypotéky. "My jsme věděli, že vlastnictví domu budeme muset dříve či později zveřejnit. Jakmile domy přejdou do našeho majetku, stanou se součástí majetkového přiznání," řekl hejtman Zimola.

S náměstkem Slívou pak čelili dotazům, zda nestaví ještě nějaké další domy prostřednictvím jiného stavebníka. To odmítli. Novináři se ptali, zda hejtman konzultuje s Martinem Bláhou z Jihočeských nemocnic soukromě rozhodnutí rady kraje, záležitosti Jihočeských nemocnic a padl i dotaz na údajnou šifrovanou komunikaci mezi nimi, která se měla podle některých novinářů týkat zakázek v pražské technické správě komunikací. To všechno hejtman také popřel jako nesmysl. Opakovaně prohlásil, že to považuje za cílené dehonestační útoky.

Martin Bláha dostal dotaz, kým plánuje obsadit čtvrtý domek, zda to bude opět někdo z politiků. Řekl, že není rozhodnutý, je také možné, že si čtvrtý domek ponechá na pronajímání. Zdůraznil, že celou akci platí ze svých peněz z podnikání a záloh od obou budoucích majitelů domků Jiřího Zimoly a Jaromíra Slívy. 

Diskuse k článku - 20 příspěvků
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • trojský kůň Babiše 

  Reagovat

   

  Mně nevadí rekreační vila Zimoly na Lipně,určitě to mají hoši ošetřené.Má dostatečné příjmy a poradce,kteří to naladili.Mně vadí,že tenhle venkovský učitel, který je z milosti Babiše hejtmanem(už byla připravena koalice bez socanů,musel přijet Babiš aby umravnil své lidi.Proč asi?) plní zadání svého protektora a rozvrací vlastní stranu,bez které by nic nebyl.

  Vloženo 14.3.2017 09:22:23

 • lakaš 

  Reagovat

   

  ČSSD strany oranžových komunistů. Tady to pořád funguje jako za socialismu. Komunističtí papaláši a jejich podržtašky mají blíž ke korytům než ostatní.

  Vloženo 14.3.2017 08:14:09

 • Jaroslav 

  Reagovat

   

  Koukněme se na něj, na kmotříka. Pavel Dlouhý má důstojného nástupce :

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=W8Ick-owYX0

  Vloženo 14.3.2017 08:11:42

  • Díky Jaroslave 

   Reagovat

    

   Doufejme, že to admin nesmaže. Je jen podivné, že křišťálově čistý Zimola potřebuje šifrovat své zprávy a telefonní hovory. Tady něco smrdí, a někdo by se měl podívat na zoubek i tomu informátorovi od PČR.

   Vloženo 14.3.2017 09:59:24

   • Tomy Poser 

    Reagovat

     

    Mně to příjde logické, že užívá šifrovanou komunikaci. Z jednoduchého důvodu, jako představitel kraje, kde se rozhoduje o obrovském majetku, nákupu, prodeje, atd. se on sám stává cílem těch dravých, co jsou schopni zobchodovat informace, ke kterým se snaží dostávat, jakýmkoli způsobem. tudíž šifrovaná komunikace hejtmana, to jest ochrana zájmů občanů kraje před všehoschopnými. mimochodem, šifrovanou komunikaci užívá kde kdo, taková je dnešní doba.

    Vloženo 14.3.2017 12:29:22

    • Zajímavý názor 

     Reagovat

      

     ale...... vždyť nám představitelé státu tvrdí, že kdo nic trestného nedělá tak se nemusí ničeho bát. Čeho se bojí Zimola, že potřebuje se svým kamarádem používat šifrování? Proč musí Zimola dostávat informace od informátora z řad policie. Proč má Zimola dojem, že je na něj nasazeno sledování? Asi to ví jen on sám a jeho chatičkářští kamarádi.

     Vloženo 14.3.2017 13:48:55

    • Tomy 

     Reagovat

      

     Rozhoduje o veřejném majetku, s veřejnými údaji. Jestli chce obchodovat, dělat byznys, tak ať odejde do soukromé sféry. Nepleťte si Tomy veřejný a soukromý majetek a informace. Šifrovanou komunikaci používají ti, kteří chrání své soukromí, obchodní zájmy, nebo zločinecké prostředí. Kam patří Zimola ví jen on sám. Ale židle se s ním začala kymácet a to jsem si myslela, že poctivějšího nenajdeš. Na každém šprochu, pravdy trochu.

     Vloženo 14.3.2017 13:55:32

 • Jaroslav 

  Reagovat

   

  "Modernizaci Letiště České Budějovice provede sdružení společností Geosan Group a Habau CZ za 418 milionů korun bez DPH. "

  A teď už jenom zjistit, které firmy budou stavět ty chalupy u Lipna. Popř. nějaký skrytý subdodavatel :)))

  Vloženo 14.3.2017 07:59:33

  • Tonda 

   Reagovat

    

   Nejsem proti kritice, ale tohle je přes čáru. Jak jsem se dočetl právě tady, ty domy už stojí a budou se kolaudovat, proč teda plácáte takový nesmysly?

   Vloženo 14.3.2017 09:38:04

   • To jako 

    Reagovat

     

    Když se nakradlo, tak se do toho nešťourejme, či co?

    Vloženo 14.3.2017 09:49:20

  • pacička 

   Reagovat

    

   Ať tak či onak, Zimola je socan a těm, stejně jako komunistům, nevěřím ani nos mezi očima. Jeho oči mají zvláštní výraz, a šestý smysl varuje, bacha na něj, je neupřímný.

   Vloženo 14.3.2017 20:24:13

 • Ela 

  Reagovat

   

  To je závisti!!! V dnešní době má chalupu, chatu, zahradní domek každý.
  Bylo by lepší, kdyby si koupil stan a jezdil na Lipno?

  Vloženo 14.3.2017 06:47:17

  • Honza 

   Reagovat

    

   Je hodně odvážné nazvat to závistí, nazval bych to spíše nedůvěrou. Chalupu, chatu, zahradní domek, nemá na Lipně kde kdo, a je-li majitel veřejně činný, a ne právě pravdomluvný, musí počítat s tím, že lidé (ať už závistiví či nezávistiví) budou chtít znát pravdu.

   Vloženo 14.3.2017 07:05:26

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Ela to trochu popletla, Bláha, Zimola, Slíva ......každý má chatu, zahradní domek :) za 6 míčů :)

   Vloženo 14.3.2017 07:08:12

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    No když si spočítáte jejich roční příjem, asi nic tak divnýho.

    Vloženo 14.3.2017 07:09:53

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Ať má chatu třeba za 20 mega, jen ať prokážou, že jejich zahradní domky nemaji žádnou souvislost se stavbou nových nemocničních pavilonů

     Vloženo 14.3.2017 07:25:30

     • zdenka 

      Reagovat

       

      No a co má být, až budou volby, tak ho stejně většina bude volit, že je lhář,a babišovec, nikomu nevadí...

      Vloženo 14.3.2017 20:46:01

      Vaše reakce:

      Zbývá znaků: 1200
       
  • leo 

   Reagovat

    

   Holt, není Ela jako Ela. Tu, kterou náhrál orchestr Holanďana Andreho Mosse, před více než třicti roky se aspoň dal poslouchat.

   Vloženo 14.3.2017 21:19:33

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace