banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Ice karty

    pondělí 14.10 9:00 - MěKS, Vimperk

    Seminář pro seniory.

  • Úsměvy Zdeňka Trošky s písničkou Simony Klímové

    pondělí 14.10 19:00 - Milevsko, KD

Zobrazit všechny události
 

Kdo se u Šelmberku stane železným hasičem? Soutěží se už tuto sobotu

BĚLEČ – Na sobotu 15. července připravil Sbor dobrovolných hasičů z Bělče už šestý ročník soutěže Železný hasič Běleč a první ročník soutěže O pohár starosty Krajského sdružení SH ČMS Jihočeského kraje v disciplínách TFA. Trať bude postavena pro jednoho závodníka a přežije jen ten nejtvrdší. Chcete se stát železným hasičem? Přihlásit se můžete ještě do středy 12. července na e-mailu tfa.belec@seznam.cz.

 Soutěž nabídne i zajímavou podívanou pro diváky. „V mužských kategoriích závodník po startu uchopí dvě nezavodněná hadicová vedení a roztáhne je na vzdálenost 60 metrů, kde odloží proudnice na vyznačenou metu. Pak smotá dvě hadice B na jednoduchý způsob a uloží je do připraveného boxu. Následuje 80 úderů do hammerboxu, střídavě 40 úderů dolů a 40 úderů nahoru. Potom musí přenést dvě dvoukilová závaží třicet metrů ve směru trati, přeskočit bariéru, Raitekovým úchopem vzít figurínu a odtáhnout ji třicet metrů kolem kužele, vystoupit na věž a svůj pokus ukončit stisknutím tlačítka,“ popsal jednotlivé disciplíny Zdeněk Kubále z táborského SDH. Na soutěžící hasičky čeká nižší zátěž a místo figuríny potáhnou pneumatiku. Zatím je přihlášena čtyřicítka závodníků. Startuje se v 10 hodin u hradu Šelmberk.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace