Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Krást se dá všude

 Autor: PČR

    Autor: PČR

JIŽNÍ ČECHY – Jihočeští policisté si připadají jako v Četnických humoreskách. Co den, to nejméně jedno vykradení bytu, rodinného domu, dílny, kůlny, sklepu, novinového stánku nebo restaurace. Zloději jsou čím dál vynalézavější, ale i vybíravější. O případu vybílení rodinného domu z Českokrumlovska, kdy si lapka odnesl vybavení za více než 200 000 korun a odvezl ho v majitelově vozíku s plachou jsme už psali. Dnes se podíváme na vloupání do novostavby, chaty, prodejny a restaurace.

Vloupání do novostavby se stalo na Boršovsku u Českých Budějovicích, a to ze soboty na neděli. Stále neznámý zloděj po vypáčení balkónových dveří vklouzl do rodinného domu. Všechno náležitě prohledal a vybral si úhlovou elektrickou brusku a elektrickou vrtačku s příslušenstvím. Majiteli tak vznikla škoda za skoro čtyřicet tisíc korun. 

Ačkoliv rekreační sezona ještě neskončila, policisté z Trhových Svinů už vyšetřují vloupání do další chaty, které o víkendu oznámil majitel v Komařicích. Na místě trhosvinenští policisté zjistili, že neznámý lapka z chaty odcizil drobnou elektroniku, elektrický křovinořez a další věci za bezmála deset tisíc korun.

Ve Strakonicích zase zmizely stravenky, dobíjecí kupony a stírací losy. Škodu za asi čtyřicet tisíc korun způsobil dosud neznámý pachatel, který se v Mírové ulici vloupal do prodejny. Nejdříve rozbil skleněnou výplň výlohy a vnikl do kanceláře. Tam vypáčil příruční trezor, ze kterého vzal stravenky, stírací losy a dobíjecí karty do mobilních telefonů.

Na Prachaticku z restaurace nenechavec odnesl nejméně třicet tisíc korun. Vimperští policisté pátrají po dosud neznámém pachateli, který se ze soboty na neděli vloupal do restaurace v Šumavských Hošticích a z prostoru výčepu odcizil finanční hotovost.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace