Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Výborný Trio

    neděle 19.1 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

    Koncert.

  • Pohádky a Malé Hry

    neděle 19.1 16:30 - Tábor, Střelnice

    Divadlo pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Mrazivé počasí potěšilo vyznavače bílých sportů. Sezona startuje

JIŽNÍ ČECHY - S plnou parádou odstartuje v sobotu 3. prosince letošní lyžařská sezona v šumavských skiareálech. Tento den zahájí sezonu Skiareál Lipno i skiareál na Zadově.

Skiareál Lipno

Ve skiareálu na břehu lipenského jezera lyžaři vyrazí na sjezdovky Jezerní, Spojovací a Dámskou, kde leží až čtyřicet centimetrů sněhu.

 „Minulou sezonu jsme na Lipně odstartovali 5. ledna, o rok předtím jsme začínali 29. prosince. Teď nám počasí přeje a vyplatily se i předsezónní investice do zasněžovacího systému, který od neděle vyrobil přes 80 tisíc kubíků sněhu. Na perfektně připravených tratích o délce přes tři kilometry si tak návštěvníci užijí až čtyřiceti centimetrovou pokrývku,“ pochvaluje si ředitel Skiareálu Lipno Petr Dušek.

Hned v sobotu na úvod sezóny se lyžaři můžou těšit i na dárky. Ty dostanou například první čtyři, kteří dorazí na kopec sedačkovou lanovkou.

Děti, pro které bude otevřený Fox Park, přivítá jejich oblíbený maskot lišák Fox s animačními programy.  I ty se samozřejmě při první lyžovačce dočkají dárků. Od 11 do 14 hodin bude Mikulášská nadílka na Stezce korunami stromů. „Pro dárky si děti i s rodiči můžou vyrazit přímo z lyží, které uschovají v depotu u stezky a přezují se do pohodlné obuvi. Otevřené budou i všechny další oblíbené služby a atrakce včetně Aquaworldu Lipno, provozoven Lipno Gastro nebo místní půjčovny, servisu, lyžařské školy a prodejny Intersport,“ dodal ředitel Dušek.

V sobotu se lyžuje za mimosezónní ceny a výhodu na vícedenní skipasy mají návštěvníci s kartou hosta Lipno.card. „Chceme, aby první lyžařský víkend byl začátkem úchvatné sezóny, kterou si zapamatují všichni hosté Lipenska,“ popřál Petr Dušek.

Skiareál Zadov

V sobotu 3. prosince zahajuje lyžařskou sezonu také lyžařský areál na Zadově. V areálu Kobyla bude v provozu čtyřsedačková lanovka, malý vlek, servis a půjčovna. Začíná se v půl deváté ráno a jezdí se do čtyř odpoledne. V sobotu navíc bude i večerní lyžování.

I tady čekají na první návštěvníky dárky. Desetiprocentní sleva na vybrané jízdné a pro prvních 120 lyžařů navíc dárek při zakoupení čtyřhodinové, jedno nebo vícedenní jízdenky. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace