Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Od Trosek na Hruboskalsko

    středa 26.2 16:30 - Městská knihovna Jindřichův Hradec

    Beseda.

  • Toulky za poznáním - Antarktida II.

    středa 26.2 18:00 - Dům kultury Milevsko

Zobrazit všechny události
 

Na Prachaticku se množí podvody přes sociální sítě

PRACHATICKO - Policisté přijali již několik trestních oznámení o podvodném jednání prostřednictvím sociálních sítí. Pachatel, který se podvodně vydává za přítele poškozeného, buď zfalšuje profil někoho z jeho přátel ze seznamu nebo do některého z profilů nezákonně prolomí heslo. Pak pod různými legendami oklame poškozené. Často si vymyslí, že potřebuje hodně SMS kódů, aby uspěl v nějaké soutěži. Důvěřiví lidé poskytnou své telefonní číslo a následně i SMS s PIN kódy, které podvodník potřebuje k uplatnění m-platby. Peníze jsou mobilním operátorem samozřejmě strženy poškozenému. Poté se podvodník odmlčí. Poškození takto přichází o stovky až tisíce korun.

 

Prachatičtí policisté doporučují větší obezřetnost na sociálních sítích. Lidé by si měli ověřit, s kým komunikují, obzvlášť v případě, když je někdo požádá o telefonní číslo. Lidé na internetu nemusí být těmi, za které se vydávají. V žádném případě jakékoli kódy nesdělujte, v SMS zprávě vás na to upozorňuje sám mobilní operátor. Dále si SMS zprávy s kódy můžete nechat operátorem blokovat. Nedojde pak k žádnému vyúčtování a nebude nic strženo. Neznámý pachatel tak nebude mít možnost si nic zakoupit. V případě podezřelé komunikace kontaktujte policii.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace