Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Škoda po požáru v podkroví domu se vyšplhala téměř k milionu

 Autor: HZS

    Autor: HZS

BÍLÁ – Ve stovkách tisíc korun se počítá škoda po požáru, k němuž došlo v pondělí 23. března před osmou hodinou večer. Hořelo podkroví bytového domu v Bílé na Jindřichohradecku. K události vyjeli profesionální hasiči ze stanice Jindřichův Hradec a jednotky SDH obcí Nová Bystřice a Číměř. Celkem operační středisko hasičů vyslalo pět cisteren, dopravní automobil a automobilový žebřík.

 

„Průzkum na místě požáru ukázal, že hoří podkroví, a to na ploše přibližně 10x15 metrů. V domě bydlí manželský pár, který byl v době příjezdu hasičů již z domu venku, nikdo z nich nebyl zraněn. Hasiči ihned zahájili hašení, které vedli jak vnitřkem domu, tak i zvnějšku. Krátce po 21. hodině se podařilo požár dostat pod kontrolu, úplně dohašen byl před půl jedenáctou v noci," popsala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Vyšetřovatel HZS vyčíslil škodu na 800 tisíc korun, hasiči svým zásahem uchránili další majetek v hodnotě 1,7 milionu korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace