Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Turisté našli mrtvého muže u Schwarzenberského kanálu. Policie žádá naléhavě o pomoc

 Autor: Policie ČR

    Autor: Policie ČR

NOVÁ PEC - Jihočeští kriminalisté pátrají po totožnosti mrtvého muže, kterého nalezli turisté v lese jen několik metrů od plavebního kanálu za Novou Pecí. Mrtvého muže, ležícího v lese jen několik metrů od naučné stezky, si všimli dnes krátce po obědě turisté, žena s mužem, kteří tělo pokládali za figurínu a domnívali se, že jde o cvičení Horské služby. Policisté je žádají, aby se ihned ozvali na linku 158, jejich informace jsou velmi důležité.

 

Kriminalisté vyšetřují tento případ od nedělního odpoledne, kdy bylo tělo staršího neznámého muže nalezeno v lesním porostu několik metrů od Schwarzenberského plavebního kanálu. Místo se nachází několik kilometrů od obce Nová Pec na Naučné stezce Schwarzenberský plavební kanál mezi rozcestím Raškov a Klápa. Totožnost mrtvého muže se nepodařilo zjistit. Může jít o českého občana, ale není možné ani vyloučit turistu z Rakouska nebo Německa.

Majitelé penzionů a hotelů v okolí mohou hledat svého hosta. V tomto případě ať kontaktují policisty na lince 158. Kdokoliv, kdo pohřešuje po víkendovém výletu staršího muže, ať se rovněž ozve policii. Po provedení soudní pitvy budou policisté znát další okolnosti případu.

Kriminalisté také žádají všechny, kdo se během víkendu - od pátku do nedělního odpoledne - pohybovali v okolí místa nálezu těla, tj. podél Schwarzenberského kanálu, aby se policistům přihlásili na lince 158. Důležitá je každá maličkost, které si všimli, jako například projíždějící či zaparkovaná vozidla, i osoby které potkali.

Kriminalisté také žádají všechny, kdo mají ve vozidlech autokameru a během víkendu projížděli v okolí Nové Pece, Horní Plané, Želnavy, aby záznam poskytli vyšetřovatelům, například i zasláním emailu po dohodě s operačním důstojníkem na lince 158.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace