Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Kambodža

    Úterý 25.2 19:00 - Hrad Strakonice - Rytířský sál

    Přednáška cestovatele Dalibora Kalčíka.

  • Třídní koncert ZUŠ

    Úterý 25.2 16:30 - ZUŠ, Vimperk

    Koncert nástrojů: trubka, zobcová flétna, EKN.

Zobrazit všechny události
 

U Podolska na Orlíku se koupání nedoporučuje

JIŽNÍ ČECHY - Krajská hygienická stanice Jihočeského kraje se sídlem v Českých Budějovicích má aktuální výsledky analýz vzorků vody z řádného odběrového termínu ve všech sedmi sledovaných lokalitách v Jihočeském kraji. Jedná se o tři odběrová místa na vodní nádrži Lipno, dvě odběrová místa na vodní nádrži Orlík a dva rekreační rybníky na Třeboňsku, a to rybník Hejtman a rybník Staňkovský. Odběry byly provedeny dne 14. 8. v souladu s platným monitorovacím kalendářem.

Na Lipně u odběrového místa pláž Lipno nad Vltavou došlo oproti poslednímu vyšetření vzorků vody ke zlepšení vody. V lokalitě pláž Lipno nad Vltavou a pláž Horní Planá je aktuálně voda vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi. Je tady pozorovatelný výskyt vodního květu, překročena limitní hodnota chlorofylu-a, na pláži Horní Planá je ještě snížená průhlednost vody. Na pláži Černá v Pošumaví je zhoršená kvalita vody s mírně zvýšenou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci, hlavně u vnímavých jedinců. Po koupání je doporučeno osprchovat se čistou vodou. Bylo zjištěno překročení limitních hodnot v množství sinic a chlorofylu-a, hojný výskyt vodního květu a byla snížena průhlednost vody.

Na Orlíku je na odběrovém místě u autokempu Radava voda vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi. Na odběrovém místě u veřejného tábořiště Podolsko je nadále voda nevhodná ke koupání, neodpovídá hygienickým požadavkům a představuje zdravotní riziko. Koupání a vodní sporty nejsou doporučeny dětem, těhotným ženám, osobám trpícím alergií a osobám s oslabeným imunitním systémem. Bylo zjištěno významné množství sinic, masivní výskyt vodního květu a byla překročena limitní hodnota v ukazateli chlorofyl-a.

V rybníku Hejtman má voda zhoršenou kvalitu. Byla překročena limitní hodnota v množství sinic a chlorofylu-a, byl zjištěn hojný výskyt vodního květu a snížená průhlednost vody. U vody je mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci. U některých vnímavých jedinců by se již mohly vyskytnout zdravotní obtíže, po koupání se doporučuje osprchovat čistou vodou. Ve Staňkovském rybníku je voda také zhoršená. Existuje mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci, u některých vnímavých jedinců by se již mohly vyskytnout zdravotní obtíže. Po koupání proto doporučujeme osprchovat čistou vodou. Byla překročena limitní hodnota množství sinic, chlorofylu-a, byla zjištěna i snížená průhlednost vody a hojný výskyt vodního květu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace