Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Masopustní Průvod

    sobota 22.2 12:30 - Heřmaň, KD

  • Dětský karneval

    sobota 22.2 14:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

V Prachaticích budou o víkendu dunět motory závodních speciálů

PRACHATICE - O víkendu 11. a 12. srpna, se v jihočeských Prachaticích uskuteční další závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Pořadatelem jsou členové místního automoto klubu Zlatá stezka Prachatice. Vedle závodu EDDA Cupu se souběžně pojede i závod mistrovství republiky do vrchu současných a historických automobilů.

Díky tomu, že závodníci v republikovém šampionátu nenaplnili pro ně plánovanou kvótu startujících, mohl promotér EDDA Cupu E. Patera do současné doby přijmout 90 přihlášek. V Prachaticích se tak vedle špičkových jezdců EDDA Cupu, např. Jiřího Figla sen., Jaroslava Fikoty mladšího, Miroslava Černého a Josefa Srnského mladšího, představí i rallyová hvězda Jan Černý, který pro prachatický závod vymění Fiestu R5 za produkčního Peugeota 106. Seznam přihlášených je uveden na stránkách http://www.edda.cz/mscrdovrchu/index.php...

Závody se jedou na trati z Prachatic na Libínské sedlo, která měří 4 200 metrů a má převýšení 206 metrů. Pro diváky připraví pořadatelé prostory, ze kterých budou moci proíždějící vozy bezpečně sledovat. Program závodu začíná v sobotu v 8.50 tréninkem na dvě jízdy. Start první závodní jízdy je naplánován na 14.30. Během dne se budou pravidelně střídat jízdy EDDA Cupu a MČR. Pořadatelé mohou časový program operativně měnit podle průběhu závodu. Konec předpokládají pořadatelé do šesté hodiny večerní. .

Pořadatelé, organizátoři i jezdci EDDA Cupu srdečně zvou všechny fandy motoristického sportu do Prachatic na kvalitní závody. Všechny diváky prosí, aby při sledování napínavého dění na trati nezapomínali na zdravý rozum, byli ohleduplní k přírodě, respektovali značení kolem trati a řídili se bez výhrad pokyny traťových pořadatelů. Vstup na závody je zdarma, zdarma je rovněž na místě distribuován tištěný průvodce aktuální sezónou EDDA Cupu.

Na shledanou v Prachaticích! Za pořadatele Jarda Malík

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace