Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Tragická nehoda v pátek třináctého

Ilustrační foto , Autor: HZS

Ilustrační foto     Autor: HZS

AKTUALIZOVÁNO - 16.9.2013 15:41

STRAKONICKO - Tragická dopravní nehoda se stala v pátek 13. září krátce před třetí odpoledne na silnici I/20 v Černěvsi. Čelně se zde střetly Škoda Fabia a Mercedes Benz. Dvaačtyřicetiletý řidič Fábie na těžké zranění zemřel. Řidič Mercedesu měl lehká zranění.

Řidič Fábie nezvládl své vozidlo, vyjel mimo silnici a narazil do dopravní značky, následně do stromu, od něj se odrazil a střetl se s projíždějícím Mercedesem. Na místo okamžitě vyjela posádka záchranářů z Vodňan a byl vyslán i vrtulník letecké záchranné služby.

Svědci nehody vyprostili z převráceného osobního auta muže v bezvědomí a pokoušeli se ho oživit. Záchranáři při příjezdu na místo pokračovali v rozšířené resuscitaci za využití léků i přístrojové techniky. Přes veškerou snahu se nepodařilo dvaačtyřicetiletého muže zachránit, podlehl na místě těžkému zranění hlavy. V druhém voze měl řidič pouze lehká zranění, a to zhmožděniny a drobné odřeniny.

PČR

„Oba vozy skončily po střetu převrácené v příkopu. Jejich řidiči byli v okamžiku příjezdu profesionálních hasičů z Vodňan mimo havarované vozy. Řidič Fabie utrpěl těžká zranění, kterým i přes veškerou snahu záchranářů podlehl. Řidič vozu Mercedes byl ošetřen na místě. Hasiči provedli u obou vozu protipožární opatření a zajistili místo nehody. Po zadokumentování nehody policií byla obě havarovaná auta naložena na vůz odtahové služby. Hasiči skončili svou činnost kolem sedmé večer,“ řekla tisková mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

 „V pátek 13. září na silnici první třídy řidič osobního auta Škoda Fabia jel ve směru od Písku do Českých Budějovic. Na rovném a přehledném úseku u Libějovice vyjel z dosud nezjištěných příčin do pravého silničního příkopu, kde narazil do dopravní značky a do stromu, od kterého se odrazil zpět na vozovku. Zde se čelně střetl s protijedoucím nákladním automobilem Mercedes. Po střetu obě vozidla skončila v silničním příkopu. Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění dvaačtyřicetiletého řidiče, který na místě nehody podlehl. Hmotná škoda na vozidlech je vyčíslena na 355 000 korun. Řidič mercedesu byl ošetřen na místě. Příčina dopravní nehody je v šetření,“ doplnila zprávu tisková mluvčí strakonických policistů Jaromíra Nováková.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace