Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Maškarní bál

  sobota 29.2 14:00 - Sedlice, Sokolovna

 • Hasičský ples

  sobota 29.2 20:00 - Radomyšl, KD

  K tanci a poslechu zahraje kapela Johny Band Písek.

Zobrazit všechny události
 

Vimperští zastupitelé na jaře poprvé zasednou v některé městské osadě

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

VIMPERK – Vimperští zastupitelé zasedají tradičně jen v městském kulturním středisku. To by se ale na jaře mělo změnit a měli by vyrazit vstříc veřejnosti v městských osadách a v jedné z nich zasednout. Je to plán současné vládnoucí koalice, která měla podporu osad v programu, ale tento nápad se tu objevil také už za předcházejících vedení města. Zatím není jasné, ve které osadě se výjezdní zasedání zastupitelů uskuteční poprvé – vhodné prostory k tomu mají jen tři.

 

„Chtěli bychom udělat nějaké výjezdní zasedání venku v osadách. Jestliže osada může přijet na jednání do Vimperka, proč by nemohl Vimperk přijet na vesnici. Není vůbec na škodu, aby osada viděla, jak se dělá zastupitelstvo a jak probíhá a jakými pravidly se řídí," řekla starostka Jaroslava Martanová. „Všichni říkáme, že osady jsou součástí města, že na osady chceme myslet, tak proč jim to nedat najevo i takto," dodal místostarosta Zdeněk Kuncl.

První jednání by se mělo uskutečnit v některé z osad už na jaře. Vhodné prostory k tomu ale nemají všechny osady a tak v úvahu připadají jen Výškovice se sálem a Hrabice a Lipka s místními hospodami. Na jednání bude nutné dostat audiovisuální techniku, která jednání nahrává i promítací plátno. Zatím také není jasno, jak se na takové jednání dostanou zastupitelé – zda pojedou sami nebo pro ně město vypraví autobus. Ani o tom, kterou osadu město zvolí jako první, není zatím rozhodnuto. Až samotné jednání pak ukáže, jaký je o to v té které osadě zájem. Ve Vimperku chodí na jednání v průměru kolem deseti lidí.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Deset lidí, neumíte počítat nebo jste tam na zastupitelstvu nikdy nebyli. Melete tady nesmysly a klamete veřejnost

  Vloženo 1.2.2019 15:38:50

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace