Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Voda pro jihočeské obce a města od příštího roku podraží

Ilustrační foto. , Autor: Jihočeský vodárenský svaz

Ilustrační foto.     Autor: Jihočeský vodárenský svaz

JIŽNÍ ČECHY – Jihočeský vodárenský svaz oznámil, že zdraží vodu, kterou dodává jihočeským městům a obcím. Cena za metr krychlový vzroste od ledna o 1,52 procenta, což představuje zdražení o 24 haléřů na metr krychlový. Odběratelé tak budou platit nově 16,44 Kč/m3. Vodu do obcí a měst svaz distribuuje hlavně z římovské přehrady. Jak se zdražení projeví u koncových zákazníků, kterými jsou domácnosti, budou rozhodovat města a provozovatelé jejich vodohospodářských sítí.

 

Jihočeský vodárenský svaz zdražení odůvodňuje potřebou financí na údržbu soustavy, kterou vodu distribuuje. „Udržet a rozvíjet vodárenskou soustavu v odpovídajícím technickém stavu něco stojí. Jen tak lze dodávat kvalitní vodu, splňující všechny požadavky zákona i zákazníků. A k tomu potřebujeme nejen finance, ale i motivované zaměstnance," řekl předseda představenstva a ředitel Jihočeského vodárenského svazu Antonín Princ.

„Svaz musí podle zákona, stejně jako města a obce, naplnit plán obnovy svého vodohospodářského majetku. Ten tvoří vodárenská soustava měřící přes 550 kilometrů úpravny vody a desítky vodojemů a čerpacích stanic. Ročně jde o 113 milionů korun. Z nich by 105,5 milionů měly pokrýt právě tržby z prodeje vody předané," dodal mluvčí Jihočeského vodárenského svazu Zdeněk Zuntych.

Diskuse k článku - 12 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • KARO 

  Reagovat

   

  NA ÚDRŽBU A OPRAVU?A DO TEĎ TO ŠLO KAM?

  Vloženo 8.11.2018 14:54:02

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Jděte už do pr*ele s tím zdražováním!

  Vloženo 7.11.2018 23:15:25

 • Michal 

  Reagovat

   

  Já myslím, že je potřeba zvednout nejmíň o deset korun koncovou cenu, protože budou obrovské náklady na zpracování této zásadní změny. Fakt někdo bude řešit 24 halířů?

  Vloženo 7.11.2018 17:31:49

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Nechci slevu zadarmo.

  Vloženo 7.11.2018 12:04:48

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Co to je za pitomost, 16,44 kč za kubík, když teď platíme 88 korun! Tisícovku nám komouši přidají k důchodu a pět tisíc si vezmou zpět. Nakopejte tu nenažrabnou pakáž už do zádele.

  Vloženo 7.11.2018 10:41:55

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   No to bude tím, že tomu nerozumíte. To není cena pro odběratele, ale cena, za kterou voda připutuje do obce. Tam se stará o distribuci a sítě nějaká firma jako je třeba Čevak a ta k tomu naúčtuje svoje náklady, protože ona zas platí městu za pronájem těch trubek a město z toho platí rekonstrukce. A tím vznikne 88 korun. Možná víc, když teď ta došlá voda podražuje.

   Vloženo 7.11.2018 11:30:01

  • petr 

   Reagovat

    

   Distribuce vody je až na výjimky v naší zemi bohužel v soukromých rukách, dost často zahraničních. Neviditelná ruka trhu nám tak z peněženek tahá čím dál více peněz. Stát by prý hospodařil špatně, tak se to prodalo těm, kteří hospodaří dobře, dost dobře a hlavně dost pro sebe.

   Vloženo 7.11.2018 16:50:34

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    A tak je to se vším. Kam nás vládnoucí za 30 let zakormidlovali, tam jsme. Levná nevzpouzející se kvalifikovaná pracovní síla, lidský zdroj, který jen platí a platí v poměru k většinovým platům docela slušné "řachy" za vše, vč. potravin. Ony ty zahraniční firmy dobře věděly, proč v Česku investovat. Větší vzdělané bl*ce držící 30 let hubu a krok (hypotéky se musí splácet) by jinde těžko našli.

    Vloženo 7.11.2018 21:12:08

  • ttt 

   Reagovat

    

   Já být tebou, tak tu tisícovku od komoušů z principu nevezmu, protože tě tady budou popotahovat jako lidi co vzali metál od Putina nebo Zemana. Jó být to tak od kavárníků, to by byla jiná.

   Vloženo 7.11.2018 17:15:54

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace