Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Zítra, mezi ostnatými dráty, vychází nový cykloprůvodce

Připomínka doby železné opony , Autor: Archiv

Připomínka doby železné opony     Autor: Archiv

ŠUMAVA – V neděli 22. září ve dvě odpoledne v Bučině u Kvildy se koná křest nového cykloprůvodce Na kole s Michalem Jančaříkem - Šumava. Obsahuje třináct výletů s mapami. Po křestu a tiskové konferenci je i autogramiáda. Na akci do Bučiny, dnes zaniklé, nejvýše položené(1162 metrů nad mořem), šumavské osady zve osobně Michal Jančařík.

Autor na křest své publikace s mapami pozval všechny příznivce cyklististických výletů.

Bučina (Buchwald) byla založena v druhé polovině 18. století. V roce 1910 tady stálo 37 domů a žilo zde 347 obyvatel, převážně německé národnosti. Po odsunu Němců, po druhé světové válce, osada zanikla. 

Z bývalé osady toho moc nezůstalo. Je tu obnovená kaple sv. Michala a rekonstruovaný hotel Alpská vyhlídka (bývalá Pešlova chata). V bývalé osadě dnes najdete také repliku železné opony z roku 1951, kterou tvoří zrekonstruované hraniční zátarasy s ostnatými dráty, strážní věž a informační tabule, pojednávající o historii zaniklé obce Bučina a systému hraničních zátarasů na západní hranici. O několik metrů dále je přitom stále fungující turistický hraniční přechod Bučina - Finsterau. Železná opona je celoročně volně přístupná.
V sezóně jezdí na Bučinu autobus z Kvildy, jinak je sem vjezd autem zakázán. Na německé straně je v provozu elektrobus do Finsterau. Při dobré viditelnosti lze odtud spatřit Alpy.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace