Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Maškarní bál

  sobota 29.2 14:00 - Sedlice, Sokolovna

 • Hasičský ples

  sobota 29.2 20:00 - Radomyšl, KD

  K tanci a poslechu zahraje kapela Johny Band Písek.

Zobrazit všechny události
 

Člen jihočeského krajského výboru ČSSD M. Joch: Kraj vysílá Zimolu. Jaký bude další scénář?

Předseda městské organizace ČSSD v Českých Budějovicích Miroslav Joch.

Předseda městské organizace ČSSD v Českých Budějovicích Miroslav Joch.

Je to jasné. Zvolení Zemana prezidentem - proto jsem volil a podporoval Drahoše, spustilo vlnu zájemců o čelo ČSSD. Zeman teď vrátí svůj dluh Babišovi, že ho podpořil a nepostavil do prezidentské volby svého kandidáta. Babiš bude premiér bez ohledu na to, kolik Čapích hnízd se vynoří.


Vznikne vláda ANO, ČSSD a Okamurova SPD, Čapí hnízdo vyšumí. Vysvětlí se to jako to zmanipulovaná kauza, zaplacená od nás v Bruselu někým s dlouhými prsty. Třeba panem R. Úředník, který v Bruselu zpracovával zprávu OLAF, již není úředník, ale užívá si své prachy v Karibiku . Problém Čapí hnízdo není problém, protože v Německu takových dotačních akcí jsou desítky, možná stovky. Merkelová to v Německu nedopustí otevřít, to se raději uzavře OLAF.

A teď zpět k našim chlapcům z ČSSD. Proč je najednou tolik zájemců - spasitelů? No protože Zeman vyhrál a diktuje Babišovi, jak složit vládu. A Zeman tam chce ČSSD. Ví, že tím sociální demokracii úplně vyhladí. Kdo půjde za ČSSD do vlády? Přece členové nejužšího vedení strany! Jsou domluvení. Nominacemi na předsedu zvyšují svou cenu.

Pak budou státnicky ubírat a spokojí se s prvním či řadovým místopředsedou. Do toho přijede Miloš Zeman na sjezd. Poví všem, jak ČSSD miluje a že musí strana povstat z popela. Veřejně podpoří Chovance, Zimolu a spol. a bude záležet na poměru těch správných delegátů sjezdu.

Teď to převedl Jiří Zimola na krajské konferenci, kde si přes spřízněné okresy pečlivě pohlídal, aby přijeli ti správní delegáti. Až bude Chovanec zvolen předsedou, Zimola státnicky ustoupí a spokojí se s místopředsedou. Pak již nebude nic bránit zahájit jednání o vládě s ANO. OLAF zapomenut. Spasitelé strany u koryt.

Strana, která dostala ve volbách od občanů takové vysvědčení jako ČSSD, s 15 poslanci ve sněmovně, si má svou rehabilitaci odpracovat v opozici, ne se rvát do vlády. Teď už jen zbývá čekat, zda se splní předpověď, že ČSSD bude kvůli svým finančním potížím do roka v konkurzu.

Diskuse k článku - 21 příspěvků
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky |  1 2 3 Starší příspěvky »
 • ZNALEC 

  Reagovat

   

  Toto neni názor Jihočeské ČSSD , pouze malé části . Tady je znát , jak jsme názorově rozděleni.

  Vloženo 29.1.2018 07:34:56

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Karle, to je správný názor, ale ten Joch má pravdu.

   Vloženo 29.1.2018 07:38:36

« Novější příspěvky |  1 2 3 Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace