Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Pro volební účely mohou stojky a panely zabírat i chodníky

AKTUALIZOVÁNO - 26.9.2018 16:07

TÁBOR - Ve vrcholící předvolební kampani zaplňují táborské ulice letáky a plakáty volebních stran nejen na plakátovacích deskách nebo lampách veřejného osvětlení, ale stojany s plakáty mnohde zabírají i chodníky. Zda je to legální a zda nejde o překážku například pro slepce, na to jsme se ptali na táborské radnici.

Vedoucí odboru vnitřních věcí Vladimír Helma řekl, že pro volby platí zvláštní opatření podle volebního zákona. Zájemci o umístění propagačních stojek nebo stojanů mohou žádat odbor dopravy o zvláštní užívání pozemní komunikace, na 10 dnů za 100 korunový poplatek. Při delší době pak za 500 korun.

V Táboře pak bylo vymezena místa, která lze pro tuto propagaci využívat. Jsou to:

- náměstí TGM, Křižíkovo náměstí před Integrem, Pražské sídliště před Mileniem, Husovo náměstí proti budově autobusového nádraží na chodníku přiléhajícím k parku, v Náchodě u knihovny, v Čelkovicích u mateřské školy, v Záluží u zastávky MHD, v Měšicích u zámku, v Čekanicích před restaurací Na Vyhlídce, na sídlišti Nad Lužnicí u prodejny COOP v dolní části sídlišti a v horní části u restaurace U Soudku a na Náchodském sídlišti u Jednoty.

Vedoucí odboru dopravy Jan Pávek ale upozornil, že povolení pro zvláštní užívání podléhají jen komunikace, některá vymezená místa jimi nejsou, tudíž tam stačí ohlášení. Na dotaz, zda stojky na chodnících nejsou nečekanou překážkou například pro slepce, Jan Pávek řekl: "Povolujeme umístění tehdy, když zároveň zůstane zachován průchod. V úvahu se bere i to, že to je jen na krátkou dobu. Například pro umístění reklamy na provozovnu na deset let by se taková věc nepovolila."

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace