Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Průtrž mračen v Týně nad Vltavou smetla zeď okolo kostela. Mimo provoz je i nová plovárna

TÝN NAD VLTAVOU – V noci ze soboty na neděli zasáhla Týn nad Vltavou lokální průtrž mračen. Voda smetla zeď kolem kostela sv. Jakuba, zaplavila novou městskou plovárnu, zatopený je také sklep městského Domu kultury.

Velké škody jsou na místních komunikacích, na náměstí Míru i jinde jsou vytrhané a smetené dlažební kostky, někde se povalují kusy asfaltu. Mnohé soukromé domy mají zatopené sklepy. Celkové škody budou vyčísleny během dneška.

Starosta města Milan Šnorek říká, že na povodně jsou v této oblasti celkem zvyklí, přesto je ale síla posledního přívalového deště překvapila: „My jsme zažili povodně v roce 2002 i v roce 2013, ale ta síla nebyla tak ničivá. Nikdy tu nespadlo 60 milimetrů vody během tří hodin. Navíc se protrhla malá vodní nádrž nad městem.“

Zeď okolo kostela sv. Jakuba voda částečně smetla, na doporučení statika byl stržen i její zbytek. Voda se dostala také do strojovny nové městské plovárny i do bazénu. „Plovárnu jsme otvírali loni po dlouhém čekání. Zatím předpokládáme, že bude zavřená týden. Ale všechny škody ještě konkrétně neznáme,“ doplňuje starosta Šnorek.

Také městský Dům kultury byl přívalovým deštěm zasažen. Voda se dostal do sklepa, kde jsou umístěny některé technologie potřebné pro provoz. Škody ale ještě nejsou úplně sečteny, nedá se tedy odhadnout, jak dlouho bude Dům kultury mimo provoz.

Škody na soukromém majetku budou určitě také značné. Byly zaplaveny mnohé sklepy i s vybavením a zahrádky. Škody, které ještě úředníci nestihli zmapovat, je možné nahlásit na městském úřadě na telefonu 385 772 202. Úřad dal také dispozici vysoušeče.

Starosta Milan Šnorek nechce zatím odhadovat, kdy se všechno vrátí do normálního stavu: „Je brzo, my ještě nemáme zmonitorované všechny škody. To budeme dělat dneska a až potom můžeme řešit, co bude další krok, co je priorita.“

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace