První srpnový týden v Chlumu u Třeboně patřil vodníkům
Zobrazit galerii
(27)
CHLUM U TŘEBONĚ - Už 21. ročník Pohádkového Chlumu u Třeboně se konal během uplynulého týdne na břehu rybníka Hejtman. Vodnický splav slavnostně začal v pondělí 1. srpna a závěrečnou revue, na které nechyběl ani král Pepa Vošplouch, lampionovým průvodem a zanořením vodníků zpátky do rybníka skončil v pátek 5. srpna večer.
Počasí vodníkům po celý týden přálo. A tak si návštěvníci festivalu, který spolu s městysem pořádá i hudebně-divadelní skupina Rybníkáři, užili představení Divadýlka Mrak, Divadla Andromeda a Divadýlka vodnice Krndy, vystoupily i pohádková babička Dadla, Divadelní sdružení Xaver a Kolumbus, Divadlo potulného čajovníka a představila se i Jezdecká stáj Pohoda.
Pro dobrou náladu všem hráli a zpívali Rybníkáři, děti si prošly noční pohádkový les, soutěžily o nejlepší zpívající žábu a bavily se nejen na břehu, ale i ve vodě. V bohatém programu také nechyběly jak vodnické, tak pohádkové tvořivé dílny.

Diskuse k článku