Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Country tancování

    středa 20.11 10:00 - Písek, KD

  • Géniové světové hudby v klavírních proměnách

    středa 20.11 19:00 - Písek, Trojice

    Jiří Pazour – skladatel, koncertní klavírní improvizátor a pedagog Pražské konzervatoře.

Zobrazit všechny události
 

Radní rozdělili dotace na podporu sportu, oddílů a kroužků pro děti a mládež

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

TŘEBOŇ - Druhá vlna dotací města Třeboně v oblasti tělovýchovy a sportu spolu s oblastí podpory činnosti oddílů, kroužků a trenérů při práci s dětmi a mládeží má své úspěšné žadatele. Těšit na dotaci se mohou například TJ Jiskra Třeboň, SK Boxing, Junák nebo oddíl Zálesáci Třeboň. Jednotlivé žádosti byly posouzené Komisí mládeže a sportu. Návrhy následně komise předložila ke schválení radním.

 

Peníze poputují například oddílu jachtingu z TJ Jiskra Třeboň na účast na Mezinárodních závodech lodní třídy Optimist Halloween Cup 2019. Závody se budou konat koncem října v Itálii v městě Garda. Oddíl jachtingu TJ Jiskra získá na reprezentaci města 15 tisíc korun.

Boxeři získají v rámci dotace 11,5 tisíc korun a třeba Junák – český skaut může počítat s příspěvkem ve výši 35,7 tisíc korun.

Největší částku z této dotace by měla obdržet celkově TJ Jiskra. V tomto případě radní doporučili zastupitelstvu města schválit dotaci, jelikož to už není v jejich kompetenci.

„Jiskra má mnoho oddílů a ochotných trenérů, kteří se věnují svým svěřencům. Děti a mládež z Jiskry nás výborně reprezentují a dosahují skvělých výsledků, což je třeba náležitě ocenit a činnost klubů a trenérů podpořit," dodal k rozhodnutí rady města starosta Jan Váňa.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace