Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

    sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

    Festival.

  • Pivní slavnosti Myslkovice

    sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Šachisté v Bernarticích už podvacáté uctili památku Rudolfa Hrubce

BERNARTICE – Uplynulou sobotu proběhl v bernartické sokolovně jubilejní 20. ročník oblíbeného Memoriálu parašutisty štábního kapitána Rudolfa Hrubce v bleskovém šachu. Turnaj se uskutečnil už počtvrté také jako Krajský pohár mládeže a slavnostního zahájení se tentokrát ujal bernartický starosta Pavel Souhrada. Původně Memoriál začínal jako mládežnický turnaj pro kategorie mladších a starších žáků, ale posléze o něj začali projevovat zájem i starší šachisté. Loni jich dorazilo celkem 34, letos bylo šachistů o trochu méně – 16 dospěláků a 13 dětí z celého kraje. Sezona šachistů probíhá zhruba od října do konce dubna a bernartický turnaj je takovým zpestřením na její závěr před letní přestávkou.

Sloučenou kategorii dospělých a dorostu ovládl Matyáš Zeman z brněnského oddílu Moravská Slavia, mezi staršími žáky byl nejlepší Václav Měřínský z ŠACHklubu Tábor a mezi mladšími žáky Marek Garabik z VŠTE Českých Budějovic.

Další zajímavosti přineseme v Milevských novinách, kde naleznete něco málo o historii bernartického šachu nebo o Rudolfu Hrubcovi, na jehož počest se Memoriál už dvě desítky let koná. Čtěte středeční tisk!

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace