Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Salesiáni, kteří pracují s dětmi z Máje: Dvacetiletá snaha může přijít vniveč

 Autor: Salesiánské středisko mládeže – dům dětí a mládeže České Budějovice

    Autor: Salesiánské středisko mládeže – dům dětí a mládeže České Budějovice

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Salesiánské středisko mládeže je neziskovou organizací, která se více než dvacet let věnuje výchově a vzdělávání nejen romských dětí a mládeže z budějovického sídliště Máj. Pořádá kroužky, doučování a další aktivity. Zástupci střediska se rozhodli na základě znepokojujících zpráv z posledních dnů vydat prohlášení.

„Incident, který odstartoval na sídlišti Máj vlnu silných nepokojů a následných demonstrací, nás silně znepokojuje a zneklidňuje. Máme oprávněné obavy, že naše více než dvacetiletá práce může být znehodnocena a snahy o inkluzi v budoucnu ohroženy,“ stojí v tiskové zprávě. Situace se všech silně dotkla a mají strach, co bude dál.

Na základě těchto obav se z iniciativy Salesiánského střediska mládeže uskutečnilo ve středu 3. července setkání se zástupci Magistrátu města České Budějovice (odbor sociálních věcí), Jihočeského kraje (odbor sociálních věcí) a zdravotnictví (oddělení prevence a humanitních činností), Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, Probační a mediační služby ČR, nízkoprahových zařízení a občanů sídliště Máj. Hlavním cílem tohoto setkání, které moderoval ředitel střediska Tomáš Rádl, byla vzájemná informovanost a zodpovězení závažných dotazů s ohledem na budoucí dny.

„Zazněly zde oprávněné obavy o bezpečnost občanů žijících na Máji, a zvláště dětí, hledaly se způsoby, jak v dalších dnech budeme postupovat, jak řešit situaci přímo na Máji a ve městě pokojnou cestou a jak vnést tuto problematiku na zastupitelstvo města České Budějovice. V průběhu setkání proběhla i debata nad konkrétním řešením dlouhodobých problémů sídliště Máj,“ vysvětlují salesiáni.

V závěru se zúčastněné strany shodly na dalším setkání, to se uskuteční ve čtvrtek 11. července opět ve středisku se zástupci zainteresovaných stran a zástupců obou táborů. „Věříme, že jen vzájemný dialog, spolupráce, naslouchání a respektování může v budoucnu celou situaci zlepšit,“ věří v salesiánském středisku.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
  • frranta  | 

    Reagovat

     

    ...konečně někdo z praxe. Díky fandím vám!!!

    Vloženo 5.7.2013 00:43:58

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace