Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Holubářský ples

    pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

    K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

  • Ples sportovců 2020

    pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Shořel občerstvovací stánek před vchodem do budějovického Tesca

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Velmi dramatické bylo ohlášení na tísňovou linku včera krátce po 13. hodině. Oznámen byl požár stánku stojícího před vchodem do hypermarketu Tesco v Českých Budějovicích.

 

K požáru vyjely v 13.25 hodin nejprve osádky dvou cisteren profesionálních hasičů ze stanice České Budějovice. Vzhledem k tomu, že na tísňovou linku přišly vzápětí zprávy o rozšíření požáru na hypermarket, vyhlásil řídící důstojník druhý stupeň požárního poplachu. K Tescu byli proto vysláni i dobrovolní hasiči obcí Hrdějovice a Hluboká nad Vltavou, z českobudějovické stanice byly povolány velkoobjemová cisterna a automobilová plošina. Mezitím průzkum na místě události potvrdil původní ohlášení, a to že hoří stánek s občerstvením u hlavního vchodu do hypermarketu. Stánek hořel v plném rozsahu a požár se šířil i na atiku hypermarketu a jeho obvodový plášť. Plášť vyrobený z materiálu s požární odolností zastavil šíření požáru dovnitř hypermarketu.

Hasiči ihned začali hasit a zároveň prověřili, že v Tescu nikdo není. Všichni, kdo byli uvnitř, se stihli evakuovat ještě před příjezdem hasičů. Žádné zranění není hlášeno.

Již krátce po půl druhé velitel zásahu nahlásil lokalizaci požáru, tzn. že požár byl pod kontrolou zasahujících jednotek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace