Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Ochotnický soubor Copánek

    neděle 20.10 10:00 - Písek, KD

    Divadlo pro děti.

  • The Muh Trio - The Art of Jazz Trio

    neděle 20.10 18:00 - Písek, Trojice

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Sopranistka Šrejma Kačírková v premiéře s Českou filharmonií uctila památku Karla Gotta

sopranistka Šrejma Kačírková

sopranistka Šrejma Kačírková

PRAHA/VIDOV - Včera se v Rudolfinu konal úvodní večer abonentní řady A sezóny České filharmonie, jehož vrcholem bylo provedení monumentální Janáčkovy Glagolské mše, která patří ke klenotům hudby 20. století. Pod taktovkou dirigenta Petra Altrichtera byla jednou ze sólistek i držitelka dvou cen Thálie, sopranistka Jana Šrejma Kačírková. Pěvkyně pochází z Vidova na Českobudějovicku, kam se stále vrací.

 

„Jsem nadšená, že mohu s Českou filharmonií vystoupit, s tímto prvotřídním tělesem je to moje premiéra. Moc ráda spolupracuji i s dirigentem Altrichterem, kterého si nesmírně vážím. Janáčkovo dílo miluji a Glagolská mše je pro mne velmi speciální.  V tento smutný den se skrze ni rozloučím s Karlem Gottem, který byl mou celoživotní inspirací," řekla ke svému prvnímu koncertu s Českou filharmonií sopranistka.

Šrejma Kačírková zpívala Glagolskou mší na mnoha pódiích. V červnu tohoto roku byla dokonce pozvána na tzv. „standby" pro zahajovací koncert jednoho z nejprestižnějších světových festivalů BBC Promsv Londýně. „I když jsem roli nakonec nezpívala, už jenom moje pozvání na festival bylo pro mne obrovskou ctí", zavzpomínala Kačírková.

Jana Šrejma Kačírková se v roce 2006 stala hostem Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a od roku 2010 zde působila jako stálá členka souboru opery. Je stálým hostem Národního divadla v Praze a Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Od roku 2016 je stálou členkou souboru Národního divadla Brno.

Ve svém repertoáru má řadu hlavních rolí, za které získala prestižní ocenění – kromě dvou cen Thálie v roce 2012 za ztvárnění role Julie z opery Romeo a Julie Ch. Gounoda a 2013 za mimořádný jevištní výkon v titulní roli Anna Bolena ve stejnojmenné opeře G. Donizzetiho má čtyři ocenění Jihočeských Thálií a čestnou cenu festivalu Opera 2013 Libuška za mimořádnou interpretaci v roli Gilda z opery Rigoletto G. Verdiho. V roce 2013 byla oceněna Výroční cenou Opery Plus.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace