Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Bývalí starostové před soudem. I o tom píší středeční Jihočeské týdeníky

AKTUALIZOVÁNO - 24.9.2019 23:29

Šéfredaktor Petr Eliáš byl v úterý odpoledne u píseckého soudu. Před ním stojí jako obžalovaní bývalý starosta Ražic Jaroslav Němejc a bývalý starosta Písku Miroslav Sládek, ten ovšem za kauzu Orlicko čistější z doby, kdy byl v čele Svazku obcí regionu Písecka.

 

Písecké postřehy popisují průběh soudního líčení s exstarosty. Do uzávěrky se to stihlo jen taktak. Rozhovor Postřehů je tentokrát věnován problémům kočičího depozita. Jeho provozovatelka bije na poplach. A nad dalším směřováním se v týdeníku zamýšlí i organizátor multižánrového festivalu Cool v plotě. Dočtete se také, jakou sezonu měla písecká plovárna a ve čtenářské rubrice se znovu diskutuje o hluku bezpilotních letadel a o participativním rozpočtu. Sportovní stránky se ohlížejí za dalším zápasem píseckých interligových házenkářek. Jak utkání s tradičním soupeřem ze Šaĺy hodnotí trenérka Kateřina Keclíková nebo střelkyně Kristýna Kubišová? Za dalším zápasem protivínským fotbalistů se ohlédl trenér Miroslav Říha a také benjamínek týmu Patrik Hrachovec. Postřehy byly i u předehrávky druhé hokejové ligy zblízka. To ale není všechno, sportu je osm stran.

Milevské noviny kromě zprávy od soudu s bývalým předsedou Svazku obcí regionu Písecka přinášejí rozhovor o povinném čipování psů. Od jakého stáří psy čipovat, proč nečipovaným psům nebude uznáno ani prokazatelné naočkování a další důležité informace nabízí rozhovor Martina Petříka. Týdeník dává nakouknout do zrekonstruovaného Sporthotelu a prozrazuje, na jaké novinky ve vánoční výzdobě se mohou těšit v Milevsku. Podaří se udržet málotřídku v Orlíku nad Vltavou? I o tom si můžete přečíst. Taky o dozorčí radě milevské organizace, která se už deset let nesešla. I na sportu si počtete. Rozebírá se fotbalový zápas Milevska s ambiciozním Lomem. V nejnižší krajské soutěži se rodí kat favoritů – Sepekov. Rozebírá se zápas s další jeho obětí a u zpovědi je Martin Petr, čerstvá posila Sepekova. Stejně tak nechybí reportáž z prvního kola hokejové krajské ligy, kde účinkuje Milevsko i Božetice.

Týdeník Strakonicko vyzpovídal některé starosty, kteří hlasitě protestovali proti plánu vlády na zpoplatnění silnice I/20 pro kamiony. Výsledek několikaletých jednání starosty rozčílil. Živo bylo i ve Vodňanech, kde se debatovalo o přestavbě koupaliště Škorna. Politici se o něm hádají léta. A výsledek? Dočtete se i o dokončených a plánovaných investicích v Sedlici anebo o přesunu kadeřnických učňů a aranžérů ze Strakonic do nových prostor. V rozhovoru představuje Strakonicko novou knihu záhadoložky Magdaleny Zachardové. A vlastně i ji. Na stránkách sportu si přečtete, jak dopadly premiéry nových trenérů fotbalistů Katovic v divizi a Sousedovic v I. A třídě. Představí se A-tým mužů strakonické házené, který vykročil do nové sezony. Těšit se můžete na reportáž ze setkání příznivců fotbalové Sparty s dvěma hráči áčka a vedoucím mužstva, které proběhlo ve Strakonicích. Začala také krajská liga hokejistů a hned na úvod svedla dohromady Strakonice a Radomyšl. A dozvíte se, jak si vedla cyklistka Jana Pichlíková na mistrovství světa ve Švýcarsku.

A Týdeník Táborsko? Popisuje příjezd Krizového štábu zdravotnických odborářů do Tábora a debatu o problémech zdravotnictví. Taky zájem o jejich vystoupení v nemocnici. Táborsko bude monitorovat jízdu tří motorkářů z Mažic po stopách slavného závodu Paříž - Dakar. Týdeník tak byl i u symbolického startu v Mažicích. Jede i místní starosta! Další článek je věnován polemice o infocentru v Jistebnici. Parta nadšenců hodila radnici rukavici. Eva Výborná byla na emotivním setkání bývalých žáků zaniklé školy v Pohnání. Stovky absolventů se sjely i do Bechyně na výročí keramické školy a tam byl pro změnu Víťa Řezáč. Sportovní rubrika rozebírá další zápas hokejistů HC Tábor. A pod drobnohledem jsou i kuželkáři táborské Lokomotivy. Sezona odstartovala házenkářům Spartaku. Jak dopadl jejich vstup do nové sezony? Chybět opět nebudou vedle velkého fotbalu ani podrobnosti z okresních fotbalových soutěží.

Společný Magazín tentokrát nabízí přílohu Šance s nabídkou volných pracovních míst. Televizní program Pohoda samozřejmě nechybí.

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Daniel 

  Reagovat

   

  Můžu se zeptat, kdo se skrývá za zkratkou tl? To je nějaký redaktor? Píše opravdu strašně.

  Vloženo 25.9.2019 10:02:01

 • I 

  Reagovat

   

  Jaroslav Němejc vytáhl Ražice nad úroveň vesnice. O Ražicích se mluvilo a vědělo v celé republice, udělal pro ně jako nikdo jiný. Teď klesají až na dno. A tohle je pro něj odměna?!. Jděte nějak. Pí Očástková se napakovala a teď je ještě politicky činná. Pan Sládek, vzhledem k jeho IQ no comment. Ale pan Němejc si to nezaslouží. Že se nestydíte.

  Vloženo 25.9.2019 09:52:12

  • vojtíšek 

   Reagovat

    

   Chtěl jsem váš příspěvek podpořit obsáhlejším komentářem, ale komunisté, nejen že mají opět vše ve svých rukách, ale už opět mažou příspěvky , které nejsou podle jejich gusta.

   Vloženo 25.9.2019 15:40:30

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    A co koupaliště které se má postavit ve Vodnanech po těžbě písku u Ćavině.

    Vloženo 27.9.2019 20:07:04

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace