Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Masopustní průvod masek

  neděle 16.2 13:00 - centrum města, Jindřichův Hradec

 • Kamarádi z televize III.

  neděle 16.2 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

  promítání pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Hejtmanka Ivana Stráská obdržela od hasičů medaili za dlouhodobou podporu

JIŽNÍ ČECHY – Medaili Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje za dlouhodobou podporu a skvělou spolupráci obdržela hejtmanka Ivana Stráská a vedoucí krizového řízení kraje Marta Spálenková. Předal jim je ředitel HZS JčK Lubomír Bureš.

 

Stalo se tak v pondělí 22. října v Třeboni v rámci slavnostního ceremoniálu, během kterého tradičně skládali slib noví příslušníci jihočeských hasičů a jehož součástí bylo i udílení medailí HZS ČR Za věrnost II. a III. stupně. Ty jsou udělovány vybraným příslušníkům u příležitosti státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu, jehož 100. výročí si letos země připomíná.

„Paní hejtmanka i vedoucí krizového oddělení se dlouhodobě zasazují o podporu profesionálních i dobrovolných hasičů. Zároveň bych chtěl vyzdvihnout také jejich vstřícnost a spolupráci při řešení mimořádných událostí či aktivní přístup kraje k problematice požární ochrany, čímž mám na mysli například pomoc při zavádění kvalitního telekomunikačního spojení či defibrilátorů. A v neposlední řadě bych chtěl kraji vyjádřit i poděkování za finanční podporu," zdůraznil Lubomír Bureš.

Ivana Stráská uvedla, že si ocenění velice váží. „Profesionální i dobrovolní hasiči nedílně patří k složkám integrovaného záchranného systému, který pomáhá lidem řešit krizové situace nejen při požárech, ale i při živelních pohromách nebo haváriích na silnicích. Mohou proto ze strany kraje počítat vždy s pomocnou rukou," prohlásila hejtmanka. Podobně pak tuto skutečnost kvitovala i Marta Spálenková.

Mezi šesticí hasičských noviců, kteří v Třeboni složili slavnostní slib, byl i 28letý Dušan Jakovljevič. „Práce u hasičů mě zajímala už od dětství a prakticky jsem si tak splnil svůj životní sen. Spojují se tu mé záliby, jako jsou sport i technika, a navíc to má určitě i velký význam pro společnost, což je super," řekl Jakovljevič, který již momentálně slouží na posádce v Českých Budějovicích.

Medaile Za věrnost II. a III. stupně získalo celkem 25 hasičů a dalších 13 osobností si odneslo medaile HZS Jihočeského kraje. Byl mezi nimi například i ředitel jihočeské policie Luděk Procházka.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Na posádce slouží voják, hasič z povolání slouží na stanici. Ale to je jen takový nepodstatný detail

  Vloženo 23.10.2018 22:00:26

 • Pepa 

  Reagovat

   

  Přispěvěk byl skryt administrátorem, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků!

  Vloženo 23.10.2018 17:17:50

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace