Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Z Písku až na Kamčatku II.

  pondělí 24.2 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Povídání a promítání s Ing. Václavou Altschmiedovou.

 • Dokonalá svatba

  pondělí 24.2 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Ivana Stráská a Jiří Zimola se vyjadřují k nominacím pro krajské volby

Ivana Stráská

Ivana Stráská

JIŽNÍ ČECHY - Přinášíme reakce na zprávu z českobudějovické okresní konference ČSSD, která jako kandidátku číslo 1 pro krajské volby 2020 navrhuje hejtmanku Ivanu Stráskou (stejně jako konference v České Krumlově), nikoliv předsedu krajského výkonného výboru ČSSD Jiřího Zimolu. Ten nyní svou platformu Změna 2020 nechal zaregistrovat jako politické hnutí a kolegy v ČSSD tím zaskočil. Delegáti budějovické okresní konference ČSSD dali najevo, že považují Změnu 2020 za konkurenci.

Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská se vyjadřuje k otázce, zda změnila svůj postoj k případné pozici lídra krajské kandidátky ČSSD - což se obvykle chápe jako ambice na hejtmanskou funkci:

Počítala jsem s tím, ze pomohu jihočeské sociální demokracii v krajských volbách v době, která pro nás není lehká. Nepočítala jsem však s předními místy na kandidátce. Nominace na okresních konferencích v Českém Krumlově a Českých Budějovicích mi trochu komplikuje mé plány. To, jak bude konečná kandidátka vypadat, rozhodnou jihočeští sociální demokraté. Já to budu respektovat.


Dnes jsme položili také předsedovi jihočeské krajské organizace ČSSD Jiřímu Zimolovi otázky k aktuální situaci:

Co je myšleno založením hnutí Změna 2020?

Hnutí Změna 2020 zakládáme s cílem vytvořit co nejlepší kandidátní listinu pro voliče v Jihočeském kraji, na níž by vedle členů ČSSD mohla být i řada nestraníků a nezávislých osobností levicového smýšlení.

Podle stávajících stanov údajně nemůže být člen jiných hnutí a stran na kandidátce ČSSD, budete usilovat o případnou úpravu stanov?

Dovolím si vás opravit: naše stanovy umožňují kandidovat jak členům jiných hnutí nebo stran, tak i opačně členům ČSSD kandidovat za jiné hnutí, pokud s tím vysloví souhlas příslušný orgán ČSSD. Z uvedeného je zřejmé, že se nejedná o krok proti stávajícím stanovám a že není ani nutné je měnit.

Existenci Změny 2020 na bázi platformy ČSSD nepovažujete za dostačující?

Platforma v rámci ČSSD je dobrý nápad, ale nemá žádný význam v rámci voleb. Znovu opakuji, že naším cílem bylo a je vytvořit určité zastřešující hnutí, v němž by se vedle členů ČSSD mohli na kandidátce ve větší míře objevit i nečlenové, starostové a nezávislé osobnosti.

Diskuse k článku - 16 příspěvků
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Kde jsou velkohubé sliby politiků? Jak je možné, že se za třicet let ještě nikomu nepovedlo tento stav nějakým zásadnějším způsobem změnit? Kde udělali soudruzi na evoluční cestě chybu? Rostoucí úroveň volební neúčasti v "nových" evropských demokraciích může oslabovat legitimitu těchto režimů.

  Vloženo 19.12.2019 21:18:47

 • Sama doma 

  Reagovat

   

  ČSSD už napáchala zla dost, chytají se jich pouze korytáři a ve vedení jsou jen neschopní. Koukněte se do Tábora, na celou ČSSD :-)

  Vloženo 27.11.2019 23:57:29

 • Daniel 

  Reagovat

   

  Výborně chatař. Palec nahoru. Lepší mít dvě partaje ČSSD po šesti procentech než jen jednu. Dobré naklonování. Jen je třeba pořádně zdůrazňovat ty nezávislé kandidáty a o ČSSD moc nemluvit. Pak na to voliči jistě skočí.

  Vloženo 26.11.2019 21:06:16

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Sosani jsou odepsaná strana. Rozhazovat cizí peníze jako to dělá Venezuela dokáže každý trouba a dělat komunistům ve vládě stafáž, jen když jsou, jako by u moci, rovněž.

  Vloženo 26.11.2019 14:33:48

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Pud sebezáchovy. Když už nemá politická strana ČSSD úspěch, tak se do ní okamžitě natáhnou paraziti, kteří ji zevnitř rozloží.

  Vloženo 26.11.2019 13:53:25

« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace