Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Jihočeská ČSSD si zvolila nové vedení. Předsedou se stal Václav Valhoda z Volyně

Václav Valhoda byl starostou Volyně od roku 2010. Působí i jako předseda volyňského sportovního klubu Slavoj. , Autor: Reprofoto

Václav Valhoda byl starostou Volyně od roku 2010. Působí i jako předseda volyňského sportovního klubu Slavoj.     Autor: Reprofoto

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Jihočeská ČSSD si dnes zvolila nového předsedu. Svoji důvěru delegáti krajské konference vložili do rukou zkušeného politika Václava Valhody, bývalého starosty, také krajského zastupitele a poslance sněmovny, a nyní místostarosty Volyně. Získal 126 z 132 možných hlasů.

 

„Václava Valhodu považuji za zkušeného sociálně demokra;ckého politika, ale především dobrého a čestného člověka. Přesně to nyní naše krajská organizace potřebuje – nastartovat ozdravný proces a odstřihnout se od lidí, kteří svými skandály a slovy práci svých kolegů dlouhodobě pošlapávají. Jsem přesvědčen, že Václav je zárukou uklidnění situace, a že stranu dobře připraví na podzimní krajské volby," uvedl místopředseda ČSSD a místostarosta Písku Ondřej Veselý.

Jihočeská ČSSD se koncem loňského roku ocitla ve složité situaci, kdy její tehdejší předseda Jiří Zimola nechal založit hnutí Změna 2020, aniž by o tom předem jednal se svými stranickými kolegy. Ti jej za tento krok následně kritizovali a nelíbil se jim ani neprůhledný systém sestavování kandidátní listiny pro nadcházející krajské volby.

„V jihočeské ČSSD je stále velké množství lidí, kteří se za oranžovou značku nestydí a nebojí se o přízeň občanů znovu bojovat. Máme za sebou dvanáct let vedení kraje, můžeme nabídnout obrovskou zkušenost, ale i odpovědi na nové výzvy, které před námi stojí. Chceme úspěšný a moderní kraj, který na lidi nezapomíná, budeme nadále bojovat za dostupnou lékařskou péči a dopravu pro všechny, prosazovat opatření pro udržení vody v krajině a záchranu jihočeských lesů pro příští generace, bojovat s kůrovcovou kalamitou a mnoho dalšího," řekl Veselý.

Současně Ondřej Veselý uvítal, že krajská konference potvrdila na pozici lídra do krajských voleb dlouholetou první náměstkyni hejtmana a současnou hejtmanku Ivanu Stráskou. Ta získala 130 z 132 možných hlasů. „Ivaně Stráské z celého srdce gratuluji. Je to jedna z nejúspěšnějších českých hejtmanek, lidé ji mají rádi a já se velmi těším na další spolupráci s ní," řekl Ondřej Veselý. 

 

Diskuse k článku - 8 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Stráská?? ta pravá ruka Zimoly??, tak s tou to určitě vyhrajete!!! To je další hřebíček do rakve.

  Vloženo 2.2.2020 11:32:37

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Souhlasím, ale na druhé straně, s drzostí lze dojít daleko. Podívejte se na JUDr. Válkovou. Neodstoupím a neodstoupím !!!

   Vloženo 2.2.2020 14:33:36

 • celoživotní "job" 

  Reagovat

   

  jako odměna za neuvěřitelné " podvůdky" z éry hejtmana Zimoly a vícehejtmanky/- nebo za jejich vedení na komunální úrovni /MěÚ/Bez slávy a denního zviditelńování s každou maličkostí-diskutujeme se starosty, oceňujeme, odměňujeme, zahajujeme, zviditelňujeme se i na plese, trestáme. odsuzujeme, soudíme se se správou NP Šumava atd to jsou všechno úžasné výkony pro lepší život Jihočechů //, v médiích si takový výkvět vyškolený "tvrdými " komunistickými předky neumí ani představit Proto tolik lpí na funkci Když jim před 2 lety "teklo do bot " tak honem v táborském Palcátu sestavovali platformu ČSSD a odnesl to pouze Zimola.V politice ČSSD se čisté svědomí nenosí ????

  Vloženo 2.2.2020 11:04:56

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Slušnost, odpovědnost a morálka se nenosí jak ve vysoké, tak ani v té komunální politice. Korupce v ČR zřejmě neexistuje, svědčí o tom fakt, že za úřední zlodějny a podvody nebyl nikdo odsouzen. Politici učiní rázné kroky k jejímu ututlání.

   Vloženo 2.2.2020 14:40:41

 • X 

  Reagovat

   

  Nepoučitelní!

  Vloženo 2.2.2020 09:24:27

 • Vladislav Tanáč 

  Reagovat

   

  Vidím, že sebereflexe se nekoná. Lídr je spjat s minulostí Zimoly, toho jsme měli dávno vyloučit. Pokud do vedení nepůjdou noví lidé, včetně poslanců a senátorů, tak důvěru nezískáme. Je mi to moc líto, ale zase ve volbách to bude propadák a já se voličům nedivím.

  Vloženo 2.2.2020 07:19:42

  • Že by 

   Reagovat

    

   Měli připravený alespoň "Plán náprav škod, způsobených přítelem Zimolou, 1 etapa pro roky 2020-2023, se zaměřením na obnovu zničené veřejné dopravy", to myslím vůbec nebylo na pořadu dne. Asi to vážně nemyslí a proto volby nedají.

   Vloženo 2.2.2020 11:00:05

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Kdyby přišlo k volbám pouze 10% oprávněnýcb voličů, oni mají své jisté

   Vloženo 2.2.2020 14:43:52

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace