Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Jihočeskou památkou roku 2019 je českobudějovická Solnice

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Členové jihočeské sekce Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska na jednání v úterý 11. února rozhodovali o vítězích krajského kola Památka roku 2019. Ve velké kategorii „bojoval“ zámeček Poříčí v Boršově nad Vltavou, fara v Čakově, českobudějovická Solnice a hřbitovní kaple v Protivíně. V kategorii malých staveb se o prvenství ucházela stará radnice v Dačicích a Buškův hamr v Trhových Svinech.

 

„Moc nás těší, že členové přidělili prvenství budějovické Solnici. Vlastník objektu si takové ocenění rozhodně zaslouží, Solnici citlivě zrekonstruoval a otevřel veřejnosti za své vlastní peníze, z dotačních zdrojů nečerpal žádné prostředky," uvedl krátce po vyhodnocení náměstek primátora Tomáš Bouzek. Ten je zároveň místopředsedou Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. V malé kategorii vyhrála stará radnice v Dačicích.

Solnice úspěšně bodovala už několikrát – primátor Jiří Svoboda předal Cenu města za rok 2018 Václavu Študlarovi za projekt revitalizace objektu Solnice na Piaristickém náměstí už loni 16. září a hned poté získala Cenu Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR. Únoroví výherci postupují do finálního kola, která se koná 26. března v Jihlavě.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
  • zvědavej 

    Reagovat

     

    Kdo je majitelem Solnice?

    Vloženo 12.2.2020 15:46:33

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace