Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Kraj rozdělil 3,75 milionu pro vrcholové sportovní akce. Dynamo dostalo odměnu za postup

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Zastupitelé kraje dostali na dnešním zasedání na stůl žádosti sportovních klubů o individuální dotace. Finanční rámec, o kterém rozhoduje rada kraje, byl překročen u šesti žádostí a tyto žádosti tedy doputovaly na stůl zastupitelům. Jednu odmítli rovnou - šlo o žádost hokejového klubu Lvi České Budějovice, který žádal na výchovu mládeže ke sportu 929 600 korun. Náměstek hejtmanky Zdeněk Dvořák připomněl, že klub už obdržel v rámci dotačních programů na tento účel 600 tisíc, tudíž další žádost je bezpředmětná. O dalších pěti žádostech se hlasovalo a všechny byly schváleny.

Šachový klub QCC České Budějovice žádal o podporu 195 tisíc na účast v první lize a pořádání mistrovství republiky. Obddrží 110 tisíc korun. 

Softballový klub Žraloci Ledenice požádal o 490 tisíc korun na pořádání mistrovstí Evropy mužů v příštím roce. Zastupitelé schválili příspěvek 200 tisíc, náměstek Dvořák upozornil, že další žádost se dá očekávat v příštím roce. 

Volejbalový klub České Budějovice požádal o příspěvek 1,5 milionu korun na náklady účasti v evropské lize v této sezoně. Kraj však vzhledem k již dřívější podpoře nemůže poskytnout víc než 165 tisíc korun. Zastupitelé Martin Kuba a Jiří Svoboda apelovali na vedení kraje, aby hledal i jiné možnosti - například formou dlouhodobé smlouvy o reklamě, tak jak ji má uzavřeno město České Budějovice s volejbalisty, fotbalisty Dynama a hokejisty Motoru, protože jde o reprezentaci Jihočeského kraje na evropské úrovni. Hejtmanka Ivana Stráská řekla, že se tomu kraj nebrání, ale nevyřeší to dnes. 

Zastupitelé schválili příspěvek 3 miliony korun na úpravu stadionu na Složišti pro potřeby Sportovního centra mládeže a 250 tisíc korun poslali do Dynama České Budějovice jako prémii za postup do nejvyšší fotbalové soutěže. 

Náměstek hejtmanky Pavel Hroch sdělil, že cílem kraje je působit na sportovní kluby, aby využívaly systémově vyhlášené dotační programy. Do nich chce kraj napříště zahrnout i podporu reprezentace kraje a navýšit i rozdělovanou částku. K tomu došlo už letos, přesto se stále množí žádosti o individuální dotace. A jak je vidět z dnešního výsledku, někteří i uspějí. 

Celkem dnes zastupitelé rozdělili 3,75 milionu korun. 

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  co chcete dávat ještě milevskem fotbalistum.kdejaká vesnice z kraje si jezdí do Milevska co zápas pro body

  Vloženo 19.9.2019 19:05:51

  • Reiniš Karel 

   Reagovat

    

   ANONYME , nemá cenu asi diskutovat, když člověk neví s kým si piše . Ale mne nejde jen o Milevsko , mne jde o pohled na veškeré kluby, které jsou mimo Č.B. , to se mi zdá nespravedlivé...

   Vloženo 19.9.2019 20:21:49

 • REINIŠ Karel 

  Reagovat

   

  Dobrý den a co menší kluby v Písku , Milevsko, Táboře .Ti pouze budou " hrát" na granty ? Nebo jsem něčemu neporozuměl...

  Vloženo 19.9.2019 17:06:45

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace