Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Má jít ČSSD do vlády? Bude rozhodovat i tisícovka jihočeských členů

JIŽNÍ ČECHY - Tajemník krajského výkonného výboru ČSSD Karel Vrkoč vysvětluje, jak proběhne celostranické referendum o účasti ČSSD na vládě s hnutím ANO. Rozhodovat se bude i ve více než šedesáti místních organizacích v Jihočeském kraji, které soustřeďují zhruba 1000 členů ČSSD.

"Referendum bude probíhat od 21. května do 14. června a to tak, že každá místní organizace svolá členskou schůzi a na té proběhne tajná volba za plentou. Na této schůzi člen obdrží volební lístek s čárovým kódem, aby každý lístek byl nezaměnitelný originál," uvedl Karel Vrkoč.

Zároveň bude ve všech organizacích členům k dispozici koaliční smlouva ANO a ČSSD a také programové prohlášení dohodnuté vlády, aby se s ním mohli všichni členové seznámit a rozhodnout se, zda si vládní spolupráci těchto parametrů přejí či nepřejí.

Referendum ve všech organizacích proběhne do 14. června a hned 15. června budou zveřejněny výsledky. Pak se ukáže, zda sociální demokracie vstoupí do vlády s ANO. Platný bude výsledek, pro který se vyjádří nadpoloviční většina hlasujících, ovšem referendum bude platné pouze tehdy, pokud se ho zúčastní alespoň 25 procent členů ČSSD. Těch je v kraji kolem tisíce a v celé České republice 17 300.

Vedení strany signalizuje, že nyní začne jezdit po krajích a bude členstvo o vstupu do vlády přesvědčovat. Momentálně se ČSSD jeví názorově rozdělená, volba bude tajná a výsledek si nikdo netroufá odhadnout.

Diskuse k článku - 15 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Martin Procházka 

  Reagovat

   

  ČSSD strčí aligátorovi hlavu do tlamy a požaduje záruky, že nesklapne čelist. Dopadlo to kompromisem, aligátor si může cvičně hryznout.

  Vloženo 12.5.2018 14:54:35

 • Josef 

  Reagovat

   

  Tak já pro změnu doufám, že straně zbyl pud sebezáchovy a do té vlády ji členové nepošlou.

  Vloženo 11.5.2018 23:39:33

  • jan 

   Reagovat

    

   Jenže ta strana je v těžké situaci. Pokud nepůjdou do vlády, čekají nás zřejmě předčasné volby, a to by byl pro tuto rozhádanou, zřejmě i zadluženou, stranu asi konec.

   Vloženo 12.5.2018 08:11:29

 • Daniel 

  Reagovat

   

  Chatař Zimola s růžovými brýlemi to dobře vyjednal pro svou pidistranu s šesti procentní podporou. Strakovkou bude opět znít: "Kudy chodil,tudy škodil.Ve dne škodil,v noci krad,sociální demokrat. Koalice STB,asociálů s tichou podporou stalinistů jde do toho.Zeman už to zapil na ruském velvyslanectví.Ještě že jsme ty rusáky porazili alespoň v hokeji,ty protáhlé smutné obličeje Zemana,Hamáčka a Filipa za to stály.

  Vloženo 11.5.2018 20:13:05

  • Jirka 

   Reagovat

    

   Danieli velmi slušně jsi vystihl současnou situaci, ale nedáme se. Dík, jsem na tvé straně a věřím že nás není málo.

   Vloženo 11.5.2018 21:52:32

  • jan 

   Reagovat

    

   Nechci vám kazit škodolibou radost, ale obávám se, že prezident ani neví, že se nějaký hokej hrál. Netahejte nám prosím do tak krásného sportu tuhle špinavou politiku.

   Vloženo 11.5.2018 22:32:23

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Konečně bude v naší zemi vláda s důvěrou. Politici jsou tu od toho, aby se domluvili a pracovali pro blaho občanů. Ne proto, aby se jen dohadovali, uráželi se, politikařili a pobírali za to ještě plat.

  Vloženo 11.5.2018 18:48:45

  • S důvěrou 

   Reagovat

    

   ,,koho"???

   Vloženo 11.5.2018 19:50:42

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Třetina Čechů jde s důvěrou za komunistou a stbáckým trumberou.

   Vloženo 12.5.2018 18:18:49

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Je to hnus. co se tady děje. Stbáci a komouši, za podpory socanů, opět jako po únoru 1948 usilují o moc. Češi jsou nepoučitekní dementi.

  Vloženo 11.5.2018 17:12:41

  • Sandokan 

   Reagovat

    

   Jenže, za to si můžou pseudodemokratičtí zloději, pardón divocí privatizátoři (ODS, TOP09 a spol.) sami, když nedělali politiku pro lidi, ale pro své kapsy a kamarádíčky a to mají také za to, že nechali komouše etablovat se ve svých řádách po roce 89. Trubka Havloid hlásal, nejsme jako oni a teď to tu máme. Ono lézt do zadku Americe není také bůhvíjaká výhra. Tak tu nekejhej jako potrefená husa. Možná, že jsi tej pseudopravičáckej lůze ten bianko šek svou volbou také podepisoval a teď tu za to máme odměnu. Tudíž mezi ty dementy patříš hlavně ty. Díky.

   Vloženo 12.5.2018 22:04:58

   • Karel 

    Reagovat

     

    Máš to nějaké popletené Sandokane. Když se privatizovalo v 90 - letech, tak TOP09 ještě neexistovala. Jinak se průběžně privatizuje celých 28 let nezávisle na tom, kdo je u vesla. Dokonce i ta Česká Sebranka Socialistických Debilů má za sebou vela úspěšných privatizací, např. OKD a mnohé jiné. Jsi proti komoušům, ODS, Americe, Havlovi…, prase aby se v tom vyznalo :-).

    Vloženo 13.5.2018 11:05:01

    • Sandokan 

     Reagovat

      

     Ty vogo, kdybys mi to neřekl, tak nevím, že politický prostitut Kradousek tu stranu založil až když opustil flanďáky. Nic popletené nemám, ale asi ti nevoní, když se věci nazývají pravými jmény. Tu posloupnost jsi napsal a pochopil zcela správně. Samozřejmě mi tam chybí OF a ODA. Ano i ČSSD má máslo na hlavě, ale rodinné zlato a stříbro se rozkrádalo za bohorovné podpory OF a vlád ODS. Smůla co? Pak už to byly jen "drobné". Proti ODS bejt musíš, když do té strany nalezli všichni ti vychcaní komouši, ti kovaní zůstali u svejch. Bohužel ta strana nedělala, nedělá a dělat nebude politiku pro většinu, jinak by měla víc procent než má v současnosti Babiš. Hele, podívej se napříč Evropou, liberální politika, tak jak jí dělají strany v naší zemi tj. že neplatit daně se vyplácí a ať je platí jen ten zaměstnaneckej póvl, má odzvoněno. A to je dobře.

     Vloženo 13.5.2018 22:39:20

     • Karel 

      Reagovat

       

      Vždyť říkám, že to máš nějaké popletené. Všichni komouši v ODS? Jak jsi na to přišel? Podívej se, kolik bývalých komunistů je, či bylo v ČSSD, v ANO (sám velký Babiš) a ostatních stranách. Navíc, to jsou taková hesla jak z Blesku, stejně jak ten tvůj Kradousek – nemá to žádnou vypovídající hodnotu.
      A kde jsi vzal to rodinné stříbro a zlato? To jsou jen kecy politických Járů Cimrmanů určené pro natvrdlé diváky, kteří věří v existenci největšího génia stejně jako v nějaké stříbro a zlato. 42 let pracuji jako zaměstnanec, v drtivé většině v továrnách, můžeš si spočítat, kolik let to bylo za bolševika. Prolezl jsem za bolševika dost provozů, během studií i jako brigádník, a na žádné rodinné stříbro, načež zlato jsem nenarazil. Vždy to byl bolševický svrab a neštovice, provozy v drtivé většině jak ve středověku, 100 let za vopicema.
      A zachránce Babiš? No, takovou naivitu již vůbec nemá cenu komentovat…

      Vloženo 14.5.2018 00:18:35

      • Sandokan 

       Reagovat

        

       Čti mne pořádně. Nikde nepíši všichni. Nenarazil? Tak to jsi sem asi přilétl z Marsu. Se podívej kolem sebe. Třeba Tebou zmiňované OKD, já přidám Poldi Kladno, Sklárna Lenora, Setuza, Masna Příbram, Dřevařské závody Volary atd. Byl by to sálodlouhý seznam. Ani v těch Vašich Strakách toho moc nezbylo. Jasně 100 let za opicema a to co nebylo teď už není vůbec a zůstali jen nesplacené úvěry po kapitánech českého průmyslu, které splácí a bude splácet kdo? Ty, já a další. Rozhodně ne Fiala, Gazdík, Kradousek a spol. Se divím, že ti neplacení daní nadlidmi nevadí. I extra tunýlky fotovoltaika a církevní restituce tě nechávaj klidným?

       Vloženo 14.5.2018 01:07:20

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace