Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Minipárty s Karlem Šípem

    Čtvrtek 20.2 19:00 - Milevsko, KD

  • Senioři v bezpečí i v dopravě

    Čtvrtek 20.2 16:00 - Centrum sociálních služeb Jindřichův Hradec

    Beseda s Mgr. Hanou Millerovou a Václavem Kovářem.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Na rampě strakonického pivovaru zvítězila ženská rafinovanost před mužskou ješitností

STRAKONICE – Z rampy na pivovarském dvoře se v pátek 30. srpna stalo divadelní jeviště. Divadelní spolek Čelakovský tu odehrál před plným hledištěm divadelní hru Miroslava Horníčka Dva muži v šachu. K tomu se točil pivní speciál 1649.

Divadelní hrou oslavil pivovar 370 let od svého založení. Na improvizovaném pódiu se večer odehrál boj. Boj, který ve hře sice měl své vítěze, ale ono asi o žádné válce se nedá říct, kdo vyhrál! Jak zaznělo hned na začátku hry. Dva pošetilé důstojníky a šlechtice zahráli Petr Záleský a Roman Chytil.

Dvě ženy, které se muže snažily tak trochu marně, přivést k rozumu, ztvárnily Pavla Maradová a Tereza Nikodemová. Ten, kdo měl nejvíce rozumu i zkušeností a to nejen ve hře, ale také s divadlem byl poutník v podání Jana Třísky. Nechyběly ani nezbytné nápovědy Helena Kolaříková s Petrou Marešovou. A co ještě nechybělo? Především chytrý humor Miroslava Horníčka i neplánovaná zvuková kulisa, která rozesmála diváky i samotné herce.

Více ve středečním Strakonicku

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace