Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Holubářský ples

    pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

    K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

  • Ples sportovců 2020

    pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Na Zelený čtvrtek ochutnal Václav Klaus zelené pivo Dudák

STRAKONICE - Připít si zeleným pivem z produkce Dudák - Měšťanského pivovaru Strakonice zajel na Zelený čtvrtek do strakonického pivovaru bývalý prezident České republiky Václav Klaus v doprovodu svého syna Václava Klause mladšího. Vzácnou návštěvu přivítali ve strakonickém pivovaru starosta města Břetislav Hrdlička, předseda představenstva Rudolf Oberfalcer, člen představenstva a zároveň sládek pivovaru Dušan Krankus a další člen představenstva Josef Štrébl.

 

Václav Klaus se živě zajímal o postavení jediného pivovaru vlastněného městem v konkurenčním prostředí ostatních pivovarů v České republice. Došlo i na společné téma vztahu k zelené Šumavě a samotnému městu Strakonice. „Zavzpomínali jsme na doby, kdy pan prezident v mládí navštěvoval Strakonice a pobýval zde u svých příbuzných," sdělil předseda představenstva Rudolf Oberfalcer. „Myslím, že se nám dostalo toho největšího ocenění v podobě návštěvy bývalého prezidenta. Byl jsem mile překvapen jeho bezprostředními reakcemi, vstřícným a přátelským přístupem," podělil se o své zážitky sládek strakonického pivovaru Dušan Krankus.
Václav Klaus nešetřil chválou na kvalitu strakonického piva Dudák. Zajímal se o recepturu výroby zeleného piva, kterou však sládek pivovaru neprozradil.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace