Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Z Písku až na Kamčatku II.

  pondělí 24.2 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Povídání a promítání s Ing. Václavou Altschmiedovou.

 • Dokonalá svatba

  pondělí 24.2 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Noční vítr narušil dodávky elektřiny jen na několika místech

Ilustrační foto. , Autor: Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Jižní Čechy Teď

AKTUALIZOVÁNO - 24.10.2018 08:11

JIŽNÍ ČECHY – Varování meteorologů o silném větru při přechodu studené fronty přes Jihočeský kraj se naplnila, ale zatím se zdá, že vítr nenadělal větší problémy. Energetici hlásí výpadky v dodávkách jen pro stovky lidí. A hasiči si v noci připsali zhruba deset výjezdů k popadaným stromům. Vítr měl dosahovat v nárazech rychlosti až 25 metrů za vteřinu, ale v porovnání s nedávnou bouří a vichřicí v noci na 24. září byla dnešní noc relativně klidná.

 

„Včerejšek a noc byla relativně klidná. Za noc jsme zaznamenali jedenáct výjezdů k popadaným stromům. Většina jich spadla po čtvrté hodině ráno. A teď ráno, když začali lidé jezdit do práce, jsme vyjeli k dalším čtyřem stromům," uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. České dráhy neevidovaly podle svého serveru na svých tratích nad ránem na jihu Čech žádné mimořádné události kvůli větru. Ten by měl podle předpovědí dnes postupně slábnout.

Společnost E.on eviduje na svém distribučním území na jihu Čech, Moravy a Vysočině sedm poruch vysokého napětí. Nejvíce jich je mimo Jihočeský kraj na Vysočině a Moravě. „V jižních Čechách je nyní největší výpadek na Českokrumlovsku, a to v Rychnově nad Malší, kde je bez dodávek elektřiny 150 odběrných míst. Během noci i v těchto chvílích naši dispečeři poruchy v síti vysokého napětí vymezují a servisní pracovníci vyjedou do terénu, jakmile se rozední," řekla po sedmé hodině ráno mluvčí E.onu Martina Slavíková.

E.on očekává, že sníží počet poruch na polovinu během zhruba dvou hodin. „Na některých místech však dosud fouká velmi silný vítr a vydatně prší, což by mohlo opravy v terénu komplikovat. Při větrném počasí totiž často dochází k poškození drátů elektrického vedení kvůli spadlým stromům či větvím, které je třeba odstranit," dodala Martina Slavíková.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace