Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Minipárty s Karlem Šípem

    Čtvrtek 20.2 19:00 - Milevsko, KD

  • Senioři v bezpečí i v dopravě

    Čtvrtek 20.2 16:00 - Centrum sociálních služeb Jindřichův Hradec

    Beseda s Mgr. Hanou Millerovou a Václavem Kovářem.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Otesánek přinesl do Katovic tentokrát pohádkové bytosti

KATOVICE – Již pátým rokem se v Husových sadech scházejí dřevosochaři na akci zvané Katovický Otesánek. Každým rokem tak přibudou další originální kousky v prostorách městyse. Letošním tématem byly pohádky a pohádkové bytosti.

 

V neděli 1. září skončilo další z tradičních dřevosochařských setkání zvané Katovický Otesánek. Kromě dřevosochařů tu byli také řezbáři a drobní řemeslníci. Děti si mohly vystlat velmi oblíbené hmyzí domečky, které připravila místní knihovna.

Letos poprvé bylo vyhlášené téma pro sochaře a to pohádky a pohádkové bytosti. Díky tomuto zadání vznikla pod dovednýma rukama dřevosochařů kouzelná flétna, kouzelná žabka, maková panenka, hastrman, skřítek Dubínek a tančící rybář.

Některá díla budou sloužit i jako lavičky, jiná jako umělecké dílo ve veřejného prostoru. Zajímavostí je, že maková panenky bude dotvořena dětmi a učitelkami katovické mateřské školy. Podle slov řezbářky Edity Hrbkové, by si její dílo mohli ve školce ještě dobarvit. Panenku tak čeká ještě červená sukýnka z okvětních lístků, černé vlasy zdobené čelenkou z perel. Snad těch, co se kdysi daly najít v řece Otavě.
Více ve středečním Strakonicku

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace