Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Od Trosek na Hruboskalsko

    středa 26.2 16:30 - Městská knihovna Jindřichův Hradec

    Beseda.

  • Toulky za poznáním - Antarktida II.

    středa 26.2 18:00 - Dům kultury Milevsko

Zobrazit všechny události
 

Peníze jsou jen pro technické školy

Ilustrační foto , Autor: COP

Ilustrační foto     Autor: COP

JIŽNÍ ČECHY - Kraj v současné době řeší optimalizaci středních škol a zařízení. Některé chce zrušit, jiné spojit s většími komplexy. Stěžuje si, že nemá peníze. Přesto nyní rozdělí mezi patnáct vybraných středních škol a učilišť 137 milionů korun. Dává tím najevo, že podporuje výuku technických oborů, o který je prý v regionu menší zájem. Každá z vybraných škol obdrží od kraje zhruba devět milionů korun.

Školy údajně kraj vybíral na základě kritérií, které zohledňovaly počty technických oborů ve škole a upřednostňovaly učební obory. První zálohu ve výši deseti procent mohou školy dostat už letos v září. Kraj tak chce podporovat ty profese, o které je v současné době největší poptávka na trhu práce. Těmito penězi mohou školy zaplatit pedagogy, experty nebo si koupit přístroje a prostředky pro názornou výuku.

Podpořené jihočeské školy jsou Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola automobilová a technická v Českých Budějovicích; Střední odborné učiliště v Blatné; Střední škola v Českých Velenicích; Střední škola technická a obchodní v Dačicích; Střední odborná škola elektrotechnická, Centrum odborné přípravy v Hluboké nad Vltavou; Střední odborná škola a Střední odborné učiliště v Jindřichově Hradci; Střední odborná škola a Střední odborné učiliště v Milevsku; Střední odborná škola a Střední odborné učiliště v Písku; Vyšší odborná škola, Střední škola, Centrum odborné přípravy v Sezimově Ústí; Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Střední odborná škola řemesel a služeb ve Strakonicích; Střední škola spojů a informatiky v Táboře; Střední průmyslová škola strojní a stavební v Táboře; Střední odborná škola a Střední odborné učiliště v Trhových Svinech; Střední odborná škola strojní a elektrotechnická ve Velešíně a Střední škola ve Vimperku.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace