Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Strakonice chtějí obnovit informační panely

STRAKONICE – Navigační systém strakonického hradu je na samé hranici životnosti. Proto odbor rozvoje připravil žádost o dotaci na Jihočeský kraj. Náklady projektu jsou odhadem 138 tisíc korun, dotace by pokryla 70 procent z této částky, což by činilo necelých 97 tisíc korun. „Projekt by měl, dle podmínek případné smlouvy, být zrealizován nejpozději do konce září,“ upřesnila tisková mluvčí radnice Markéta Bučoková.

 

V rámci projektu se počítá s obnovou šesti panelů v nerezovém provedení, zasazených do černošedého podstavce, umístěných Na Dubovci, před informačním centrem v předpolí zámku, u kapitulní síně, na jižní straně II. nádvoří, u Rumpálu a před dětským oddělením Šmidingerovy knihovny u Švédské branky.

„Vzhledem ke skutečnosti, že doposud chybí popisná informace k sakrální památce kostela sv. Prokopa a protilehlému bývalému panskému pivovaru, kde jsou v současné době výstavní prostory městského kulturního střediska, bude jeden panel nově přidán právě pod kostel sv. Prokopa," dodala Markéta Bučoková. Panel s informací o ambitech a kapitulní síni, který nyní stojí pod kostelem sv. Prokopa, by byl posunut blíže ke kapitulní síni.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace