Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Myslivecký ples

    sobota 18.1 20:00 - Radomyšl, KD

    K tanci a poslechu zahraje skupina Scéna.

  • Retro disco s Milošem Zemanem

    sobota 18.1 20:00 - Katovice, Sál KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Trenér Cimrhanzl: Věřím, že budeme zápas od zápasu zkušenější a dokážeme se v soutěži udržet

Luděk Cimrhanzl , Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

Luděk Cimrhanzl     Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE – Jak velký je rozdíl mezi I. A třídou a krajským přeborem na podzim naplno pocítili fotbalisté Junioru Strakonice. V první polovině se trápili a získali jen čtyři body. Ve druhé půlce došlo ke zlepšení, výsledkem čehož byl zisk dalších osmi bodů. Takže v „poločase“ to pro nováčka soutěže znamená 14. místo v tabulce, tedy třetí od konce. A pro jaro jasný signál, že mužstvo bude hrát o záchranu. Obrana vcelku fungovala, velké trápení bylo ale v koncovce. Deset nastřílených gólů za patnáct zápasů hovoří samo za sebe. „U mladých hráčů jsou patrné velké výkyvy ve výkonnosti,“ zmínil jeden z aspektů nevyrovnaných výkonů trenér Luděk Cimrhanzl.

 

Hodnoceno s odstupem, dopadl nakonec podzim v krajském přeboru podle očekávání, nebo výrazně jinak?
První polovina podzimu byla hodně nevydařená. Ve druhé jsme se výsledkově, ale hlavně herně zvedli.

Co pro vás było nejtěžší?
Celková adaptace v soutěži. Hra je rychlejší, přesnější. Soupeři nemilosrdně trestají jakákoli zaváhání a chyby. Snažili jsme se s tím vyrovnat tak, že jsme tomu přizpůsobili tréninkové jednotky, zaměřili jsme se na přechodovou fázi a zakončování. Pracovali jsme na eliminaci chyb v obranné činnosti.

Projevilo se, že přišlo několik nových hráčů a tým jste budovali? Na chybějící zkušenosti jste si žehral v hodně zápasech...
Samozřejmě. Do přípravy se zapojilo hodně nových mladých hráčů. Ukázalo se, že minimálně v úvodní části nebyli dostatečně mentálně připraveni. Ve fotbalových dovednostech jsme, dle mého názoru, až tolik nezaostávali. S každým odehraným mistrovským utkáním přicházel progres.

Čekal jste, že přechod mezi soutěžemi bude tak výrazný, minimálně na začátku sezony?
Byl jsem na začátku soutěže dost zklamaný, protože jsem předpokládal, že budeme schopni odehrát rovnocennější partie. Někdy to bylo v poli víceméně vyrovnané, ale rozhodly mnohdy hloupé chyby v defenzivní fázi a nízká produktivita směrem dopředu.

Co jste cítil v polovině podzimu, když jste měli pouhé čtyři body a podlehli jste doma poslednímu Sezimovu Ústí, které do té doby nemělo ani bod?
To bylo hodně frustrující. Pouťová porážka před pěknou diváckou návštěvou mrzí dvojnásob.

Proč vám tento zápas o „šest" bodů tak nevyšel? Konečná prohra 0:2 pro vás byla ještě milosrdná, kdyby soupeř zvítězil 5:0, nikdo by se nemohl vzhledem k množství šancí divit...
Možná jsme soupeře v hlavách trochu podcenili a čekali, že se porazi sám. Udělali jsme také nějaké změny v sestavě. Po předchozích nezdarech jsem sázel na zkušenost a ne úplně to vyšlo.

Kdy nastal zlom, že jste ve druhé polovině podzimu přece jen začali přidávat body? Co bylo tím momentem?
V šestém kole jsme odehráli doma velice povedené utkání s Třeboní, kterou jsme porazili 2:1 a připsali si první vítězství. Bylo vidět, že je to více v hlavách, než v nohách. Ověřili jsme si také, že fotbal hrát umíme. Pouze jsme upravili rozestavení a koncentrovali se na defenzivnější pojetí.

Jaká byla v průběhu první části soutěže nálada v kabině?
Měli jsme obavu, aby nepovedené výsledky mužstvo nerozeštvaly. Nestalo se tak, ba naopak! S hráči jsme ještě více komunikovali, jak skupinově, tak individuálně. Věřím, že právě tohle pomohlo.

Nejvyšší výhru 3:0 jste si doma připsali s Čimelicemi. V čem vám tento zápas tak vyšel a proč jste podobné výkony a výsledky nedokázali zopakovat častěji?
U mladých hráčů jsou patrné velké výkyvy ve výkonnosti. Taková sinusoida – pokud jsme nahoře, tak jde všechno, potom ale často následuje propad.

Který zápas byl z vašeho pohledu naopak nejhorší?
Asi ten zmiňovaný pouťový proti Sezimovu Ústí – po něm panovalo velké zklamání, rozčarování a frustrace. Byla to devalvace naší společné prace!

Na dvanáct bodů vám stačilo pouhých deset vstřelených branek, spolu s posledním Sezimovo Ústím nejméně ze všech týmů. Proč jste se v koncovce tak trápili?
To je u nás pořád stejné. Absence střelce je markantní. Bohužel ho v našich řadách stále hledáme.

Na jaře byl ofenzivním tahounem Petr Baloušek. Proč ale nyní nastoupil jen ve čtyřech zápasech? Stejně tak Jan Zušťák, ten neskóroval ani jednou za 400 minut pobytu na hřišti...
Oba to jsou velmi zkušení matadoři a jsou stále pro mužstvo velkým přínosem nejen na hřišti, ale i mimo něj. Snaží se poradit mladým, předat zkušenosti, je skvělé to pozorovat. Bohužel čas nezastavíme a s přibývajícím věkem je mnohem komplikovanější regenerace. A pokud do toho přijde nejaké to zranění a hrači vypadnou z tréninku, je potom velmi obtížné znovu naskočit.

S počtem třiceti inkasovaných branek patříte k průměru v porovnání s týmy z druhé poloviny tabulky. Defenziva tedy fungovala, jen nebyla podpořena směrem dopředu? Bylo právě tohle tím, co vás nejvíc sráželo?
Každý zapas začíná 0:0 a pokud neinkasujete, tak máte minimálně bod. Z tohoto pravidla jsme i my vycházeli. Ne vždy nám to ale vyšlo. Chceme vycházet ze zajištěné obrany, to je pro nás základ. Postupně musíme získávat zkušenosti a přidávat víc dopředu.

Kdo patřil k hlavním oporám týmu?
Kapitán a tahoun ve všech směrech je Martin Šrámek. Ofenzivu podporoval výborně David Bálek. Pětkrát vychytal nulu brankář Lukáš Lízal!

Podzim jste víceméně odehráli s jedním gólmanem, zmíněný Lukáš Lízal odchytal 14 zápasů a matador Vít Reiser až ten poslední. Chcete přes zimu posílit na brankářském postu?
Na brankářském postu nás zatím bota tolik netlačí, Víťa Reiser se posunul do role asistenta a jsem moc rád, že přitom zvládá i roli dvojky a v případě nutnosti dokáže naskočit do branky. Mám pocit, že nastoupil ve všech soutěžích, kterými Junior zatím prošel! Lukáš Lízal svoji roli zvládl dobře. Poctivou prací na treninkových jednotkách spolus Víťou Reiserem a Bohoušem Márou se hodně zvedl. Úvod byl sice méně vydařený, ale pak se chytil a hodně nás podržel.

Celkově jste stavěl více mladší hráče na úkor starších a zkušenějších. Bude tento trend pokračovat? Kdo z mladých už přebírá vůdčí roli a kdo by ji měl dále přebírat na hřišti, případně i v kabině?
Ano, v nastaveném trendu budeme pokračovat. Je to naše filozofie a máme ji i v názvu klubu. Máme ve svém středu hodně kvalitních a perspektivních hráčů jako jsou Lukáš Němeček, David Bálek nebo Matěj Kostka. Tahouny jsou určitě Jiří Máška a Michal Boukalík. Celkově si myslím, že u nás máme skvělou partu.

Dojde v zimní pauze k nějakým odchodům? A jaký máte plán pro přípravu?
Rádi bychom tým opět vhodně doplnili a v jarní části také více zařadíme končící dorostence. Některé hráče se pokusíme oslovit. Vázne nám ofenziva, tak asi tam. Přípravu zahájíme 13. ledna, využívat budeme umělku na Sídlišti, kde také absolvujeme přípravná utkání s Katovicemi a v rámci zimního turnaje s naším dorostem, Sousedovicemi, Vimperkem a Čimelicemi. Soustředění nás čeká od 14. do 16. února tradičně v Chanovicích, kde sehrajeme utkání s domácím týmem.

Bude pro váš tým jaro těžší než podzim?
Myslím, že ano. Věřím ale, že budeme zápas od zápasu zkušenější a dokážeme se v soutěži udržet. To je také náš cíl.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace