Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Z čela jihočeské ČSSD odcházejí Zimola, Mrvka a Kupsa

Jiří Zimola , Autor: Archiv JčTEĎ

Jiří Zimola     Autor: Archiv JčTEĎ

JIŽNÍ ČECHY - Na dnešním zasedání krajského předsednictva ČSSD rezignoval předseda krajské organizace Jiří Zimola a po něm i dva místopředsedové - jindřichohradecký starosta Stanislav Mrvka a krajský zastupitel z Tábora Jaroslav Kupsa. Odchod z čela krajského zastupitelského klubu ohlásil také bývalý náměstek exhejtmana Zimoly Jaromír Slíva. Jiří Zimola chce kandidovat v letošních krajských volbách za hnutí Změna a přidají se k němu podle všeho i další lidé ze socdem.

 

"Na předsednictvu probíhala emotivní debata o tom, jak se zakládalo hnutí Změna, kdo ho formálně zakládal, kdo stál v pozadí, proč se o tom nediskutovalo v orgánech ČSSD. Během této debaty Jiří Zimola sám od sebe řekl, že tedy vyvozuje osobní odpovědnost a složil funkci předsedy krajské organizace. Postupně se přidali ještě místopředsedové Stanislav Mrvka a Jaroslav Kupsa a také Jaromír Slíva oznámil, že nechce dál stát v čele zastupitelského klubu ČSSD v krajském zastupitelstvu," uvedla hejtmanka Ivana Stráská.

Zároveň se vyjádřila, že povede do krajských voleb kandidátku ČSSD. Změnila tak své plány, původně ohlásila konec své politické kariéry. Ivana Stráská ale získala tuto nominaci v pěti okresních organizacích Jihočeského kraje a i z toho důvodu své rozhodnutí přehodnotila.

Zatímco David Slepička z Týna nad Vltavou, který hnutí Změna formálně založil, z ČSSD vystoupil, Jiří Zimola podle médií členem sociální demokracie zůstává. "To jsme rádi," komentovala tuto informaci Ivana Stráská.

Stanislav Mrvka se pro deník Blesk vyjádřil, že doufal v silnou společnou kandidátku ČSSD a Změny, ale v sociální demokracii k tomu nebyla vůle. Zda sám bude za Změnu do kraje kandidovat, se prý ještě nerozhodl.

Nové vedení jihočeské krajské organizace ČSSD bude řešit krajská konference 1. února.

Diskuse k článku - 17 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Mládek 

  Reagovat

   

  Kuvá, tady ten plátek co vynášel socany do nebe, tady nechá házet špínu na guru socanů JČ kraje ? Sme dopadli, teka se to tady převekslujte na Bureše, to má ten samej potencijál, krást a lhát a republiku rozvrátit. Šecko dílo komoušů, od dob husitskejch tu vládne loupež, lež a vražda a přitom se to vychvaluje do nebes. Schopný lidi utekli za čáru, zbytek pověsili a voni to dovedli tam kde sme.
  Udavači, estébáci a špína nám vládne. NENECHÁME TO TAK, LID SE VZBOUŘÍ !

  Vloženo 8.1.2020 01:06:15

  • Deathless 

   Reagovat

    

   jojo ... "Jakej pán takovej kmán" .... i když .... tady, i podle stylu příspěvku, by mi sedělo "Jakej kmán, takovej pán"

   Vloženo 8.1.2020 15:58:07

 • na stejnou notu 

  Reagovat

   

  kdo si pamatuje za totality KNV , byli tam komunisté, dnes jsou v Jč KÚ překabátění komunisté , nebo potomci odchovaní těmi nejtvrdšími komunisty z bývalé éry, ale umí se dokonale prodat,zviditelnit. Nejhorší je, že se od Listopadu navýšil počet úředníků /včetně zastupitelů / p ě t k r á t a mají "posedy " v kolika budovách/a to mají na rozdíl od minulých " totalitníků" i počítače.

  Vloženo 7.1.2020 12:13:55

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Kraje jsou přežitek komunistické minulosti, jsou zbytečné. Proč tyto koryta musí poplatníci povinně vydržovat?

   Vloženo 7.1.2020 16:28:38

   • Aby jim pak 

    Reagovat

     

    Korytníci mohli likvidovat služby, namátkou veřejnou dopravu, jak předvedl bývalý hejtman.

    Vloženo 7.1.2020 20:07:02

   • neodolatelní 

    Reagovat

     

    a strachy o " korýtka "" už se přece sešli před necelými dvěma lety ,když jim začínalo "téct do bot " / jak Zimola ,tak Stráská a ostatní ,kteří si nedokáží představit,že by přišli o "job " / v táborském Palcátu a zakládali platformu

    Vloženo 8.1.2020 13:34:35

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Kraje měly přiblížit správu země lidem. V řadě zásadních věcí přestal rozhodovat úředník z Prahy a rozhoduje krajská samospráva, kterou si lidé volí sami. Je skutečně efektivnější?

     Vloženo 8.1.2020 14:19:35

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Ti co se tady od roku 1948 v politice nestojí nestijí za zlámanou grešli. Komunismus a levičáctví je cesta do pekel.

  Vloženo 7.1.2020 07:46:06

 • tom 

  Reagovat

   

  Tím, že socialisté přešli na politiku soukromého velkého majetku za každou cenu, podřízli pod sebou větve, a to i v jiných zemích.

  Vloženo 7.1.2020 06:46:51

  • Přesně tak 

   Reagovat

    

   Začali podkuřovat všem pracháčům, především těm, kteří k majetku přišli všelijakou pofidérní cestou. Bagatelizovali rozdíly mezi privatizačními (ukrádacími) partajemi typu ODS a solidní levicovou politikou. Navíc se Zimola a nohsledi úplně vykašlali na ekologii, viz. Zimolovo rušení tratí, vlaků, autobusů a logické ucpání Budějc os. auty a otrávení prostředí místním. Osobně mne velice mrzí angažmí pana Mrvky ve prospěch bezskrupul´ozního šíbra z Nové Bystřice. Zklamal mne, delší dobu se mi zdálo že je hraje fér.

   Vloženo 7.1.2020 08:47:03

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Jako že v levici se nekrade? To je vtip roku, sotva začal. To jako podle vás mafie vždycky jedno volební období čeká a nic nedělá?

    Vloženo 7.1.2020 22:44:52

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Pozor, Změna. Chalupy už nebudou na Lipně, tam to je moc vidět.

  Vloženo 6.1.2020 21:20:36

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Komunální politici se raději zaměří na zlodějny a podvody na venkově. Pokračování v komunistických zločinech padesátých let se zatím vyplatí. Zlodějny pozemků za statisíce nejsou trestní čin, ale pouze občansko - právní spor.

   Vloženo 7.1.2020 16:33:19

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace