Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Kreativní dílnička

    pondělí 18.11 18:00 až 21:00 - DDM Netolice

    Kreativní dílnička při které si můžete snadno a jednoduše vyrobit penál, kosmetickou tašku nebo nákupní tašku. Dílnička je vhodná i pro začátečníky.

  • Postavme se na své nohy

    pondělí 18.11 17:30 - Katolický dům, Dačice

    Přednáška s fyzioterapeutkou Jitkou Jakubcovou. Uvědomme si společně, jak krásné může být, stát na vlastních nohách.

Zobrazit všechny události
 

Strakonickou teplárnu chtěl někdo obrat o peníze! Ta v Táboře už není trafikou pro politiky. Jaké nebezpečí hrozí Písku ze strany kamionové dopravy? Milevsko čeká velká debata o domě kultury

O VAŠEM REGIONU – Od středy 15. května si můžete koupit u svých prodejců nová čísla čtyř týdeníků našeho vydavatelství – Týdeníku Táborsko, Píseckých postřehů, Týdeníku Strakonicko a Milevských novin. Tradičně ukazují, že jejich reportéři žijí s vámi ve vašem regionu a přichází za vámi s tím, co je dobré vědět o tom, co děje ve vašem okolí.

 

Týdeník Táborsko přináší rozhovor o teple v Táboře s šéfem městského Bytesu, který nyní spravuje podíl města v teplárně. Revoluční změna – placené funkce v teplárně už nejsou trafikami pro politiky! Můžete si přečíst, jak komentují táborští zastupitelé fakt, že školní děti nemají povědomost, kdo osvobodil Tábor. Patrioty určitě zaujme nahlédnutí do zákulisí rekonstrukce historické táborské radnice. Pokračuje také polemika o dopravních problémech. Sportovní rubrika přináší ohlédnutí za dvěma důležitými fotbalovými zápasy druholigového Táborska v boji o záchranu. Trenér Karel Musil i záložník Martin Kučera se pokusí najít slova a vysvětlit, co se stalo s týmem v úvodu utkání s Pardubicemi, kdy Táborsko inkasovalo tři branky během dvaceti minut.

Týdeník Písecké postřehy přináší informaci, jaké nebezpečí hrozí Písku ze strany kamionové dopravy. Ve hře je totiž zpoplatnění tahu I/20 mýtem, což může Písku zkomplikovat život. V tištěných novinách se také dovíte, proč je uzavřeno jedno z dětských hřišť na oblíbeném Městském ostrově v Písku. Na publicistice najdete rozhovor s českým šampiónem Jakubem Štýbrem, který závodil v Písku při mistrovství světa belgických ovčáků, a v týdeníku si můžete přečíst také příběh zlodějky smolařky. Co se jí stalo? Čtěte v Píseckých postřezích. Házenkářky zachránily interligu. Hokejbalisté Švantláku budou po obratu v semifinále útočit na mistrovský hattrick. FC Písek se propadl na poslední místo.

Milevské noviny připomínají program středečního zastupitelstva – čeká se velká debata, co dělat s milevským domem kultury. Potřebuje investici za 52 milionů. Dočtete se také o záblesku naděje, že milevská radnice přibere ke spolurozhodování o financích města i občany. Je zájem o elektrokola v nové půjčovně? A co bude dál se slibně načatým partnerstvím s městem Hustopeče? To vše se probírá v novém vydání. Na sportovních stránkách Milevských novin se tentokrát dočtete třeba o další výhře milevských tenistů, kteří už mají po třech kolech více vítězství, než loni za celou sezonu, nebo o úspěších milevských házenkářů na Memoriálu Karla Šulce v Plzni, kde se mladší žákyně dostaly mezi nejlepší týmy v republice.

Týdeník Strakonicko píše o útoku na strakonickou teplárnu. Někdo ji chtěl obrat o velmi slušné peníze. Dále příběh muže z Vodňan, který poznal, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě... Vstup do Strakonic bude vonět po růžích. Strakoničtí zahradníci prostě jedou na plné obrátky. Proč se naváží zemina k jezu na Křemelce? Zeptali jsme se za vás. Vyšetřovatel hasičů Robert Matulka v rozhovoru říká: Dosud jsem měl štěstí, nemusel jsem řešit požár, při kterém by zemřely děti. A jinak? Noc literatury: Knihy jsou kotvou v rozbouřeném moři konzumu. Kdo ji občas nespustí, je na tom prachbídně. To si myslí primář Martin Gregora, který veřejně četl v kostele svatého Václava. V márnici na hřbitově předčítal jeho kamarád architekt Jan Zákostelecký. Jaká akce na netradičním místě byla a četl těmto pánům někdo pohádky před spaním? Tyršovi pokračovatelé slavili výstavou, akademií a tancem. Volyňští sokolové mají za sebou velkou akci. Nezapomenutelná chvíle: Mistr zvonař přivezl do strakonického kostela svaté Markéty nový zvon. Sladkou třešničku sezoblo z báječné akce tentokrát počasí. Malí a mladí hasiči nedostali dárky a ceny přímo na místě. Opuštěné děti z dětského centra dostaly od fotbalistů z Katovic a od školy Dukelská potěšující dárek. Ve sportovní části se můžete těšit na reportáž z Chebu, kde starší žákyně strakonické házené udělaly poslední krok v titulu mistryň republiky.

V Magazínu Jihočeských týdeníků si počtete o historii kominického řemesla a výstavě, která na toto téma probíhá v Táboře. A taky o velké sportovní události ve Strakonicích. Nechybí fejeton, křížovka, soutěžení – jako vždycky.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace