Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • XV. Prácheňský ošetřovatelský den

    Čtvrtek 23.5 8:20 - Strakonice, KD

    Odborná přednáška.

  • Čtenářský klub

    Čtvrtek 23.5 17:00 - Písek, Městská knihovna

    Jiří Hájíček Rybí krev. Román současného jihočeského literáta o zániku vesnic, které musely ustoupit stavbě jaderné elektrárny Temelín. Vesnice v románu kronikářského ražení překvapivě nemají jména - dnes už totiž neexistují, až na Purkarec, který byl zatopen po osudovou kvótu 370,5 metru a z něhož pochází i Jiří Hájíček. Moderuje Hana Manková.

Zobrazit všechny události
 

Strakonický domov seniorů vylepšil svou místnost pro pracovní činnosti

 Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

    Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE – Tři roky toužili pracovníci i klienti Domova seniorů v Lidické ulici ve Strakonicích po tom, aby se zvětšila místnost pro pracovní činnosti. Nyní se jim přání vyplnilo. V úterý 14. května byla slavnostně přestřižena páska k staronové místnosti pro ergoterapie. Zhostil se toho starosta města Břetislav Hrdlička a ředitelka městského ústavu sociálních služeb Dagmar Prokopiusová.

 

Místnost, kde probíhají různé pracovní činnosti a kde senioři vyrábějí své krásné výrobky, je aktuálně o dvacet míst větší - najednou tu může relaxovat až pětačtyřicet klientů domova. Velmi zásadní bylo vybudování toalet, které ve třetím patře chyběly, a pečovatelky a instruktorky tak měly ztížené podmínky. Jak sdělila ředitelka Prokopiusová, nově je tu i klimatizace, což je pro podkrovní místnost velkým přínosem. Senioři v ergo místnosti ten den čile pracovali a jako bonus pro hosty připravili malou výstavku ze svých výrobků.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace