banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

    pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

    Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

  • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

    pátek 23.8 21:00 - Vlksice

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Strakonický domov seniorů vylepšil svou místnost pro pracovní činnosti

 Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

    Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE – Tři roky toužili pracovníci i klienti Domova seniorů v Lidické ulici ve Strakonicích po tom, aby se zvětšila místnost pro pracovní činnosti. Nyní se jim přání vyplnilo. V úterý 14. května byla slavnostně přestřižena páska k staronové místnosti pro ergoterapie. Zhostil se toho starosta města Břetislav Hrdlička a ředitelka městského ústavu sociálních služeb Dagmar Prokopiusová.

 

Místnost, kde probíhají různé pracovní činnosti a kde senioři vyrábějí své krásné výrobky, je aktuálně o dvacet míst větší - najednou tu může relaxovat až pětačtyřicet klientů domova. Velmi zásadní bylo vybudování toalet, které ve třetím patře chyběly, a pečovatelky a instruktorky tak měly ztížené podmínky. Jak sdělila ředitelka Prokopiusová, nově je tu i klimatizace, což je pro podkrovní místnost velkým přínosem. Senioři v ergo místnosti ten den čile pracovali a jako bonus pro hosty připravili malou výstavku ze svých výrobků.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace