Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Streetworkeři z Preventu loni vyměnili 40 tisíc injekčních stříkaček

 Autor: Prevent 99

    Autor: Prevent 99

AKTUALIZOVÁNO - 19.3.2019 12:36

JIŽNÍ ČECHY – Bezmála 40 tisíc injekčních stříkaček vyměnili v roce 2018 pracovníci Jihočeského streetworku Prevent. Konkrétně šlo o 39 828 kusů. Streetworkeři prostřednictvím terénní sociální práce motivují drogově závislé, aby měnili použité injekční jehly za sterilní. „Cílem výměny injekčního materiálu je snížit riziko přenosu infekčních chorob, například hepatitidy a viru HIV,“ upřesnila za Prevent Kateřina Malečová Suková.

 

Na jihu Čech poskytuje Prevent své služby ve dvaceti městech v okresech České Budějovice, Strakonice, Prachatice a Jindřichův Hradec. Terénní pracovníci vyhledávají a kontaktují uživatele návykových či psychotropních látek a nabízejí pomoc a řešení jejich potíží. „Dobře znají problematické lokality ve městech i mimo ně a vědí, jaká místa navštívit opakovaně," zdůraznila Kateřina Malečová Suková. Klienti využívají nejen výměnného programu jehel a stříkaček, ale například také základní sociální poradenství. Prevent poskytuje také informační materiály.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
  • klienti demokracie 

    Reagovat

     

    Prevente, taky Vás tak zaměstnával totalitní režim????

    Vloženo 19.3.2019 18:13:57

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace