banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Jubilejní Lubomír Brabec

  Úterý 23.7 19:00 - Protivín KD

  Romantické skladby pro kytaru.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Střelci se utkali v Milevsku. Písecký výpravčí po noční vystřílel stříbro. Příště v Dolním Skrýchově!

Vítězové soutěže O pohár města Milevska - uprostřed první Ivan Andrušík, vlevo druhý Milan Kraus a vpravo třetí Milan Škorpa.  , Autor: L. Kolářová

Vítězové soutěže O pohár města Milevska - uprostřed první Ivan Andrušík, vlevo druhý Milan Kraus a vpravo třetí Milan Škorpa.     Autor: L. Kolářová

MILEVSKO - V sobotu 7. října se na milevské střelnici konala soutěž ve střelbě z velkorážních pistolí a revolverů O pohár města Milevska. Kromě domácích dorazili střelci ze Sedlčan, Písku, Jindřichova Hradce, Čimelic, Tábora, Veselíčka i jeden zástupce klubu Magnum Praha. Celkem se porovnávalo 27 výsledků ve střelbě z pistole nebo revolveru ve třech položkách, zaměřených na přesnost i na rychlost. Vítězem se stal Ivan Andrušík ze střeleckého klubu v Sedlčanech.

 

"Jsou tu dobří střelci, takže jsem přijel už potřetí, i když jinak upřednostňuji spíš olympijské disciplíny, kde se střílí jednou rukou, tady se střílí obouruč. Myslím, že v této konkurenci je to o náhodě," zmínil předseda sedlčanského sportovně střeleckého klubu Ivan Andrušík. Jeho výsledek byl na třech položkách 293 bodů. Pohár za třetí místo si odnesl jeho klubový kolega Milan Škorpa s 280 body. "Střelec musí mít natrénováno a být odpočinutý," odpověděl na otázku, v čem tkví šance na úspěch. 

Stříbro putovalo do Písku, vystřílel ho Milan Kraus z KVZ Písek a v podstatě popřel, že má přijít střelec hlavně dobře vyspalý. "Já jsem zrovna po noční, sloužím jako výpravčí na nádraží v Písku," poznamenal s tím, že nejdůležitější tedy bude pravidelný trénink. Milan Kraus trénuje na střelnici v Písku na Hradišti. 

Čtvrté a páté místo patřilo ženě - Petře Štěpánové z Prahy, která je členkou milevského střeleckého klubu stejně jako její otec Petr Štěpán, který byl ředitelem závodu. V Praze už žijí dlouho, ale v Milevsku pravidelně tráví víkendy. Mladá střelkyně byla čtvrtá s 267 body s revolverem a pátá s pistolí. A nebyla s výsledkem spokojená, protože dokáže zastřílet i lépe. V Praze pracuje jako správkyně střelnice. 

KVZ Fruko zve na další soutěž 

Kdo nebyl se svým výsledkem spokojený, může se vydat hned příští sobotu 14. října na střelnici v areálu Březkáč v Dolním Skrýchově na Jindřichohradecku, kde Svaz vojáků v záloze z Jindřichova Hradce pořádá Fruko cup ve střelbě velkorážnou pistolí. Opět se bude soutěžit na přesnost, na rychlost a připravené budou i některé akční disciplíny na papírové i kovové terče. 

Prezentace je možná přímo na místě do 9 hodin, přihlásit se mohou i lidé bez zbrojního průkazu, ale musí mít u sebe dohled instruktora. Na této komerční střelnici si lze zbraně i půjčit, ovšem opět je musí zapůjčit člověk se zbrojním průkazem. 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace