Kdy a kam

 • Okolím Písku - pěší výlet

  neděle 18.11 13:00 - Písek - sraz před Sportovní halou v Tylově ul.

  Klub českých turistů - Otava Písek. Trasa bude určena dle charakteru počasí až na místě srazu. Pěšky do 10 km. Možnost krátkého přesunu vlakem nebo autobusem.

 • Literární odpoledne v Heydukově památníku

  neděle 18.11 16:00 - Památník A. Heyduka, Tyršova 438, Písek

  Připravila a uvádí Stanislava Hošková.

Zobrazit všechny události
 

Tábor obsadí husité. Začínají Táborská setkání. Dnes s ohňovým průvodem, v sobotu s ohňostrojem

AKTUALIZOVÁNO - 14.9.2018 17:10

TÁBOR - Nočním ohňovým průvodem dnes začne historická městská slavnost Táborská setkání. Až do neděle se město ocitne ve středověku. Slavnosti zahájí z pódia v půl deváté večer starosta Jiří Fišer spolu s Otokarem Kleinem, primátorem spřátelených slovenských Nových Zámků. Slovenský primátor je zároveň operní zpěvák, takže husitský chorál zazní v jeho podání. Jen krátce poté ve 20.45 se dá z náměstí TGM na pochod ohňový průvod husitských bojovníků, který přes Křižíkovo náměstí, Palackého a Pražskou ulicí dojde na Žižkovo náměstí. Tam začne oficiální program.

K vidění bude videomapping, otevře se středověké tržiště, ve 22.15 začne na jevišti koncert Davida Kollera a poté ve 23.45 nastoupí Mňága a Žďorp. Sobotní kostýmovaný průvod tentokrát vychází ve 13.30 z Erbenovy ulice a zamíří třídou 9. května rovněž na Žižkovo náměstí. Po celý den budou vystupovat skupiny a orchestry jak z Tábora, tak ze spřátelených zahraničních měst, probíhat bude celá řada doprovodných programů na tradičních místech jako je Střelnice, Holečkovy sady, Housův mlýn - kde je letos umístěna Tenn zóna pro mladé zaměřená na fantasy, náměstí Mikuláše z Husi naopak bude staropražským písničkám v podání Pouličníků nebo Staropražských pardálů. Vše se odehrává v historickém centru Tábora nebo v jeho nejbližším sousedství.  

Na hlavním jevišti se čeká v sobotu večer ve 20 hodin Barbora Poláková, ve 22 hodin slovenská kapela No Name a půl hodiny před půlnocí Mezcle Orchestra. Předtím se ale v půl desáté večer rozzáří nad nádrží Jordán ohňostroj. Odpálen bude ze Sokolské plovárny i z pontonů na vodě, čili bude dobře vidět z celé protější komunikace nebo shora od společenského domu Střelnice. 

V neděli už se na festival neplatí vstupné, město žije spíš poklidnými dozvuky, otevírají se památky a v některých zní hudba. 

Diskuse k článku - 10 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • petr 

  Reagovat

   

  V pátek i v sobotu plné náměstí a přilehlé ulice, velkou část nákladů hradí sponzoři, místní podnikatelé (restaurace, kavárny, taxi, stánkaří ...) jsou spokojeni, za dvě stovky si lidi poslechnou třeba takového Davida Kollera, Mňágu, Polákovou nebo NO NAME. Setkávají se zde nejenom lidi z Tábora, ale celé ČR i zahraničí. Co by za takové slavnosti města dali třeba v Písku, kde kultura skomírá. Naši známí, kteří přijeli do Tábora byli nadšeni. Ano, chce to možná změnu, třeba rok vynechat, ale lidi neblázněte, tohle nám mnoho měst závidí.

  Vloženo 15.9.2018 15:24:51

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Samochvála dost smrdí.

   Vloženo 15.9.2018 18:57:00

   • Ladislav 

    Reagovat

     

    Nevím , ale navštívili jsme letos slavnosti Dotkni se Písku, vstup zdarma , Čechomor, Janek Ledecký , úchvatný ohňostroj nad Otavou ....

    Vloženo 16.9.2018 14:21:14

 • Jan Žižka 

  Reagovat

   

  Doufám že nové zastupitelstvo po volbách zváží, je-li nutné TS pořádat každoročně. Stačilo by to každé 2-3 roky a peníze které to stojí použít smysluplněji. Myslím, že lidi na tom nejvíce přitahuje ohňostroj a vystoupení skupin na náměstí. Doprovodná maškaráda je v podstatě nezajímavá. Rok co rok to samé.

  Vloženo 14.9.2018 14:38:47

  • Tony 

   Reagovat

    

   Moje řeč! Z celých Táborek mě zajímá No Name a ohňostroj.

   Vloženo 14.9.2018 16:06:54

   • z Klášteráku 

    Reagovat

     

    Ještě je velice oblíbený radniční raut pro zvané.

    Vloženo 14.9.2018 16:44:54

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Že by? Ten snad nynější starosta a spol. tvrdě tepali, dokud si tam nacpávali břicha odéesáci.

     Vloženo 14.9.2018 17:24:58

   • Láďa 

    Reagovat

     

    Tony, asi Vás zklamu, ale nejste středobodem vesmíru, proto nejsou Táborská setkání připravena jen pro Vás. Mě třeba nezajímá ani No name, ani ohňostroj..

    Vloženo 15.9.2018 11:36:10

 • Láďa 

  Reagovat

   

  Je fajn připomenout si středověký Tábor, je však nutné osadit Křižíkovo a Masarykovo náměstí novými auty? Nebo mají připomenout vozovou hradbu.

  Vloženo 14.9.2018 13:44:49

 • AS 

  Reagovat

   

  Dnes za velké peníze, zítra zadarmo.

  Vloženo 14.9.2018 13:29:14

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace