Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Country bál s kapelou Malečtí Sobolci

  sobota 20.4 19:00 - Chvalšovice, hostinec U Cháti

 • Velikonoční Labyrint

  sobota 20.4 20:00 - Čestice, Lidový dům

Zobrazit všechny události
 

Táboráci rozhodovali o prioritách. Chtějí obchvat Tesco-Slapy, nechtějí věznici

TÁBOR - Ve středu 14. února pořádal Tábor další veřejné Fórum Zdravého města. Obyvatelé Tábora měli možnost diskutovat s vedením města o věcech, které je nejvíce zajímají. Stejně jako v předchozích letech se mohli vyjádřit k prioritám, které by město mělo přednostně řešit v oblasti dopravy, životního prostředí, sociálních služeb, kultury, bezpečnosti, vzdělávání, rozvoje a ekonomiky města. Na fórum dorazilo přibližně devadesát lidí, převážně seniorského věku. Jeden stůl, který byl určený mladým, ani nebyl zcela obsazený. Návštěvníci fóra rozhodli o tom, že nechtějí věznici na Všechově, na druhém místě skončil požadavek na výstavbu přeložky Tesco-Slapy a na třetím shodně dostavba fotbalového stadionu na Kvapilce a aktivní role městského architekta.

Program veřejného fóra odstartoval prezentací postupu řešení osmi priorit zvolených v červnu roku 2017. „I přes zkrácený termín, který jsme na řešení priorit měli, se nám podařilo vyřešit pravidelný úklid v Husově parku nebo bezpečnost prostoru u podchodu pod nádražím Českých drah směrem na Blanické předměstí. Řešení dalších priorit bude probíhat v průběhu letošního roku," uvedla místostarostka Kateřina Bláhová. Po prezentaci občané diskutovali o nových prioritách se zástupci vedení města a s vedoucími příslušných odborů městského úřadu. V každé tematické oblasti zvolili dvě priority, které je nejvíc trápí. Šestnáct priorit, které se dostaly do konečného hlasování na fóru, ještě ověří sociologická studie. „Loňské výsledky zjištěné ve studii mají výbornou vypovídací hodnotu vzhledem k profesionálnímu vedení a počtu a struktuře oslovených respondentů. Šetření v ulicích města a příměstských částech proběhne od 16. do 25. února," dodala místostarostka. Souběžně s dotazováním v ulicích se mohou obyvatelé zapojit i do ankety na webových stránkách města. Podrobnosti o fóru a všechny označené priority najdete ve středečním Táborsku.

Diskuse k článku - 10 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Lenka 

  Reagovat

   

  Je to tak. Napřed bylo jen Zdravý město. Dokud na něj chodilo málo lidí a úředníci jim radili, co si mají přát (už předem připravený projekty) a občani je poslouchali, tak to bylo pro město ok. Jakmile tam začlo chodit víc lidí a měli přání, do kterých se městu nechtělo nebo to nejsou schopný zajistit a vypadali by blbě, tak si vymysleli ověřovací ankety a průzkumy, který ty přání občanů "zkorigují". A na tohle držíme na ouřadu jednu samostatnou úřednici!!! Je to celý směšná bublina o ničem.

  Vloženo 16.2.2018 13:20:48

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  No protože v ověřovací anketě určitě radnici vyšlo, že Táboráci po ničem víc netouží, než mít autobusy jako lunapark. To jste nepochopil?

  Vloženo 16.2.2018 13:17:36

 • jinan 

  Reagovat

   

  v roce 2012 bylo prioritou lidí - MHD bez polepených autobusů - a co se stalo ?! nic,celoplošné reklamy jsou na autobusech dál,není jednotná barva vozů MHD... Tahle fora jsou jenom pro to, aby radnice udělala z lidí blbce - stejně se nic nemění a není k tomu ani vůle!!!

  Vloženo 16.2.2018 12:36:59

 • Eva 

  Reagovat

   

  Taky bych to zrušila a to z jiného důvodu. Že to co si lidi na tomto fóru vyberou za priority, pak město "přehodnotí" nějakou svojí anketou a průzkumem a ten pak vyjde tak, jak se městu hodí. Tak ať rovnou dělají reprezentativní průzkum, co si lidi přejou, a tyhle sejšny můžou klidně vynechat.

  Vloženo 16.2.2018 10:25:49

 • nortonik 

  Reagovat

   

  Fórum Zdravé město bych jako akci zrušil nebo zásadně přeorganizoval. Totiž, několik táboráků má rozhodovat o tom, co obyvatelé chtějí nebo nechtějí. Aby o tom mohlo býti rozhodnuto, musel by ten počet lidí být reprezentativní. Tedy minimálně 20%, asi 700 a ne několik desítek. Je to prostě fraška za mnoho peněz.

  Vloženo 16.2.2018 08:57:01

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Je to tak trochu alibismus politiků. Když se občanům nebudou některé projekty líbit, tak politici řeknou, že to lidi na fóru tak chtěli. Co na tom, že jich z 35 tisícového města přišlo několik desítek.

   Vloženo 16.2.2018 09:59:16

  • Jitka 

   Reagovat

    

   Mate urcite pravdu, ze par desitek nemuze rozhodovat o nekolika tisicich :-) a nebylo by tedy fajn, aby se lide vic zapojili? Zacali se zajimat? Nehaste nas nezajem na stat nebo mesto. To nemuze za to, ze jsou lide lini, a nebo jim je vse fuk :-) Oni jen vyuzivaji to, co my jim dovolime

   Vloženo 18.2.2018 09:30:45

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace