Kdy a kam

  • Novoroční zpívání s Rosťou Homolou

    pondělí 21.1 15:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  • Bookstart aneb S knížkou do života

    pondělí 21.1 9:30 - Tábor, Městská knihovna

    Setkání skupiny rodičů s dětmi.

Zobrazit všechny události
 

Táborská firma Cravt přebudovala koupelnové studio na inspirativní prostor

Je libo vanu s knihovničkou a prostorem na voňavé svíčky?  , Autor: L. Kolářová

Je libo vanu s knihovničkou a prostorem na voňavé svíčky?     Autor: L. Kolářová

TÁBOR – V Chýnovské ulici v Táboře se po rekonstrukci znovu otevřelo koupelnové studio firmy Cravt. Nabízí teď spoustu inspirace těm, kdo se chystají novou koupelnu budovat nebo ji ve svém domově či na chalupě renovovat.

 

V prodejně firmy Cravt přímo proti supermarketu na Chýnovské je instalováno pět koupelen ve skutečné velikosti, každá v jiném stylu. Zákazník se tak může porozhlédnout, zda by mu vyhovovala koupelna ve stylu romantickém, industriálním anebo třeba chalupářském, kde současné materiály umožňují k nerozeznání imitovat dřevo. „Chtěli jsme, aby prostor s instalovanými koupelnami zůstal vzdušný, proto dalších 84 koupelen představujeme virtuálně. Návštěvníci si je mohou prohlédnout na fotografiích na panelech a přímo do vybraných koupelen je pak zavedeme na televizní obrazovce, i v několika barvách. Pracujeme na brýlích 3D, v nichž se bude moci zákazník koupelnou i pohybovat," říká majitel firmy Petr Havránek.

Firma Cravt Petra Havránka působí v oboru pětadvacet let, koupelnové studio na Chýnovské otevřela v roce 2002. Teď jej přebudovala tak, aby si zákazníci mohli udělat co nejlepší představu o stylech a trendech a v klidu si krásné koupelny mohli prohlížet v reálu i na obrazovce. Na přání pak firma Cravt vytvoří ukázkový 3D model přímo do rozměrů interiéru konkrétního zájemce.

Petr Havránek už za léta praxe ví, že lidé se dělí na „vanaře" a „sprchaře." Obojí si zde přijdou na své. Milovníci relaxu ve vaně si mohou prohlížet vany zabudované, třeba i s knihovničkou, anebo vany umístěné v prostoru, které mají také své příznivce. Budí pocit komfortu a navozují romantickou atmosféru.

Současným trendem ve sprchových koutech jsou obklady z velkých ploch. Obkladové desky o rozměru metr krát tři metry se lepí na zeď, tloušťka těchto obkladů se snižuje na tři až šest milimetrů. Tyto obklady se zde nabízejí v 60 designech, od mramoru přes unibarvy až třeba po technický beton. Výhodou jednolité obkladové desky je i to, že pro zákazníka zcela mizí problém zanášení spár mezi dlaždičkami nečistotou. Kromě koupelen se velkoplošné obklady uplatňují i ve zdravotnictví, firma Cravt je instalovala například na stěny porodního sálu českobudějovické nemocnice.

Firma Cravt jezdí za inspirací například na veletrh Cersai v italské Bologni, kde se představují novinky a trendy ve stavebnictví, architektuře a interiérech. „Slim – tedy tenkost, je všeobecným trendem v našem oboru. Na veletrzích jsou hitem tenostěnná umývadla na rozdíl od dosavadních mohutných, novinkou jsou i tenké desky na kuchyňské linky, působí elegantně. Zároveň se ale ustupuje od strohého minimalismu. Současné koupelny mají nějaký akcent, zajímavý prvek, kterým se stávají originální a útulné," pokračuje Petr Havránek. V ukázkových koupelnách uvidíte i obrazy. Jsou to fototapety, kterým voda ani vlhkost nevadí. A když se okoukají, tak se vymění.

Ve firemním studiu na Chýnovské je možné si prohlédnout také bezbariérový sprchový kout. Nepotřebuje vaničku, do které se musí vstoupit jako po schůdku, voda odtéká speciálním žlábkem. I pro vozíčkáře už koupelny ve firmě Cravt navrhovali. „Smyslem je, aby i vozíčkář zvládl ve své koupelně svou obsluhu sám," zmínil Petr Havránek.

Za zmínku stojí, že Češi příliš neholdují bidetům, které jsou jinde ve světě běžné. Mohou si ale pořídit speciální klozetovou mísu, která plní současně i funkci bidetu, třeba i s vyhřívaným prkénkem. „Stejně tak jsou českou specialitou vodovodní baterie ze zdi. Dnes už je nahrazují stojánkové baterie, kterých máme výběr z desítek druhů," dodává Petr Havránek. Firma Cravt dodává i autorský nábytek do koupelen a kuchyní, pracuje pro ni několik truhlářů.

„Zákazník si chce o své koupelně popovídat a my jsme k tomu připraveni. Sdělí nám svou představu, společně pak plánujeme a modelujeme vizualizaci, tu mu pak vytiskneme i pro obkladače a firmy, které budou pracovat na realizaci. Je to kreativní práce a to nás baví. Chceme v našem studiu nabídnout krásné prostředí a design za středněúrovňové peníze. Levní jako v marketu být nemůžeme," poznamenává Petr Havárnek.

Nové studio slouží jako inspirace, chodí sem i táborští architekti a projektanti. „Každá koupelna je originál. Jde o to, aby byla odrazem duše toho, kdo ji bude užívat, aby se v ní člověk cítil dobře," říká Petr Havránek. A zve do koupelnového studia firmy Cravt na návštěvu.

-pr-

 

 

Další zprávy z regionu

 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace