Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Masopustní Průvod

    sobota 22.2 12:30 - Heřmaň, KD

  • Dětský karneval

    sobota 22.2 14:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Částečné zatmění Měsíce sklidilo na táborské hvězdárně velký zájem

TÁBOR – Třetí nejstarší tuzemská hvězdárna v táborské knihovně prošla v úterý výraznou zatěžkávací zkouškou. Zhruba šedesát návštěvníků sem postupně dorazilo sledovat částečné zatmění Měsíce. Počasí jim na rozdíl od loňského roku přálo, a tak si celý jev i pozorování dalších nebeských objektů jaksepatří vychutnali. Vedle vlastního zatmění sklidily velkou pozornost planety Jupiter a Saturn i jejich měsíce, a také známá souhvězdí. Zážitky z hledáčku dalekohledů doprovodily informace z úst ochotných hvězdářů Zdeňka Soldáta a Václava Vondruše. Nejčastější dotazy směřovaly k názvům hvězd a souhvězdí, misi Apollo 11 či podmínkám na Měsíci.

Další cestu k okouzlujícím zážitkům zpřístupní táborská hvězdárna zájemcům v pondělí 12. srpna, kdy mohou od 21 hodin pozorovat nejznámější meteorický roj Perseidy neboli Slzy svatého Vavřince. Otevřeno má navíc i každý čtvrtek, v průběhu letních prázdnin od 20 hodin.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace